24 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Bagienicę rozświetlą latarnie

1 min read

Bagienica? Urokliwe miejsce, z przyjemnością wspominamy to miejsce tworząc film z powietrza. Teraz czas na odrobinę nowoczesności.

W Bagienicy dobiega końca budowa nowego oświetlenia ulicznego. Przy drodze gminnej prowadzącej na wybudowania „za torami” ustawiono łącznie 6 słupów oświetleniowych. Nowe urządzenia działają w technologii LED, są energooszczędne i ekologiczne.

Całość inwestycji wraz z opracowaniem dokumentacji projektowej kosztowała 46.024,39 zł brutto. Wykonawcą zadania była firma „ENERGOTECH” JÓZEF SZULC, JUSTYNA SZULC SPÓŁKA JAWNA z Cekcyna, która zaoferowała najniższą cenę przy jednocześnie bardzo dobrych parametrach technicznych infrastruktury. Światło LED świeci nieco inaczej od stosowanego dotychczas światła sodowego, do którego wszyscy przywykliśmy.

Nowa infrastruktura spełnia wszelkie normy oświetleniowe i przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo w tym rejonie. Wybrana technologia ma także znaczenie dla środowiska naturalnego, gdyż emituje o połowę mniej zanieczyszczeń i gazów cieplarnianych przedostających się do atmosfery podczas produkcji energii w stosunku do tradycyjnych lamp sodowych. Wójt Gminy Gostycyn pozyskał na realizację projektu dofinansowanie w wysokości 100% kosztów inwestycyjnych ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.


(red.)

gostycyn.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook