14 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Bańka” dla Powiatu!

1 min read

Ze Starostwa Powiatowego w Tucholi napływają wyjątkowo dobre informacje, wreszcie! Ministerstwo Finansów, Departament Finansów Samorządu Terytorialnego przyznał Powiatowi Tucholskiemu ponad milion złotych!

Dokładnie 31 dnia grudnia na konto powiatu wpłynęła kwota w wysokości 1.100.000 złotych. Najważniejszą wiadomością jest to, że przyznane środki pochodzą z rezerwy subwencji ogólnej i stanowią pomoc bezzwrotną. Pieniądze te mają konkretne przeznaczenie, będą uzupełnieniem dochodów Naszego Powiatu. Wspaniała wiadomość w zaledwie kilka dni od chwili, gdy byliśmy świadkami „opozycyjnego kabaretu”, który miał ochotę zmusić obecny Zarząd i panią Starostę do ustąpienia.

 

Wygrał zdrowy rozsądek i już mamy pierwsze tego efekty. Bez wątpienia…, Zarząd Powiatu już wyciągnął wnioski z całej sytuacji i systematycznie wdrażać będzie nowe ustalenia naprawcze, które są skutkiem rażących zaniedbań poprzedników. Wierzymy także w to, że obecna pani Starosta, wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie zawodowe w pracy administracyjnej, skutecznie zainicjuje proces wyjścia Naszego Powiatu z długów, których autorzy wywodzący z się z poprzednich ekip, już rozmyli się w mgle historii.

 

Ta na szczęście, ma to do siebie, że podobne przypadki piórami dziennikarzy i historyków utrwala… na zawsze, dokonując trafionych analiz.

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook