19 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Będą długo oczekiwane zmiany przy ulicy Świeckiej w Tucholi!

1 min read

Ulicę Świecką w Tucholi i jej problemy drogowe poznała nie tak dawno cała Polska, a to za sprawą programu „Absurdy drogowe” emitowanego przez TVN Turbo.

Znalezione obrazy dla zapytania absurdy drogowe tokis
„Absurdy drogowe” w Tucholi. Kadr z programu.

Oczywiście, ten fakt skrzętnie przemilczały wszystkie lokalne media, oprócz naszego. Czego dotyczy problem? Nieczytelnego  oznakowania ulicy. Najogólniej mówiąc, znaki drogowe ukrywają się w koronach ulicznych drzew. Problem ten jest widoczny również przy części ulicy Nowodworskiego.

Obie wspomniane ulice są wręcz najeżone znakami, ich liczba jest bliska 300! W zasadzie, gdyby policjanci zmuszeni byli „wyrabiać normy” mandatowe, mogliby się skupić wyłącznie na tej części miasta. Kierowcy nie widzą znaków i to jest fakt, ale teraz wszystko się zmieni, zapowiadaliśmy to kilka tygodni temu.

Wczoraj, 8 listopada 2016 na długi „spacer” wybrali się kompetentni urzędnicy magistratu. Ich cel był jasny i prosty – wizja lokalna i wytypowanie drzew, które zostaną przycięte, a które  wykopane i przeniesione w inne miejsce. Oczywiście, żadne z nich się nie zmarnuje. Po kilku godzinach wszystko stało się jasne. Obecnie przygotowywana jest stosowna dokumentacja, która trafi do starostwa, będą potrzebne decyzje.

Jak nas zapewnia odpowiedzialny za rozwiązanie problemu pan Piotr Grzmiel z Urzędu Miasta i Gminy Tuchola, zmiany nastąpią prawdopodobnie przed Nowym Rokiem.

Obecnie jest dobry czas na podobne zabiegi, rośliny są w stanie hibernacji.

________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook