29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Będzie wreszcie długo oczekiwana droga!

2 min read

Pan Burmistrz Tucholi potrafi przekonać do swoich pomysłów każdego, choć w tym przypadku to była czysta formalność i zagranie PR-owe (pijarowe).

Wiedząc o tym, że sprawa tej drogi będzie miała wreszcie swój pozytywny finał, a mieszkający w jej pobliżu przestaną wreszcie narzekać, pan Burmistrz, ostatni raz, „przepędził” uczestników przesympatycznej, masowej imprezy rowerowej, właśnie tą trasą. O czym mowa? O drodze pomiędzy Nową Tucholą, a Wysoką Wsią.

Obecnie, przejechać tamtędy, to od lat spore wyzwanie, które grzęźnie w głębokim piachu. Droga z pewnością będzie  sympatyczna i w zamierzeniu będzie tam również „fragment raju” dla… rowerzystów.

– Otrzymaliśmy dofinansowanie na realizację tego zadania w wysokości 63,63% kosztów kwalifikowanych – mówi Tadeusz Kowalski, burmistrz Tucholi. – Jest to kwota 508 tys. 628 zł.

Zupełnie nowa nawierzchnia o szerokości 4 metrów powstanie na długości 1,77 km, łącząc Nową Tucholę i Wysoką Wieś. Jest to bardzo oczekiwany odcinek drogi, która oprócz udogodnień dla mieszkańców, pozwoli na rozbudowę tej części okolic miasta i będzie spełniać rolę pętli dla wycieczek rowerowych.

Sprawa potoczyła się w tempie iście ekspresowym, ponieważ  w środę (25 maja br.) burmistrz, Tadeusz Kowalski i skarbnik gminy Tuchola Wojciech Grudzina, podpisali umowę na dofinansowanie inwestycji, z władzami województwa kujawsko-pomorskiego.

Termin wykonania nowej nawierzchni określono na październik 2016 roku.Zadanie dofinansowane zostanie z  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Czy to jakiś cud? Nie, inwestycja została dobrze zaplanowana, a teraz ją tylko nagłośniono.  Gdyby jeszcze w takim tempie posuwała się budowa tucholskiej obwodnicy, to by było coś! A, właśnie, a co tam słychać w tej sprawie? Informacje są bardziej, niż skromne.

Szanowni Państwo,
Od kilkunastu dni prowadzimy intensywne prace nad inwentaryzacją przyrodniczą wzdłuż korytarzy 3 wariantów wyznaczonych do dalszych prac.
W związku z tym jeśli będziecie mieli Państwo jakieś pytania, czy sugestie prosimy o kontakt z naszym biurem.

Takie wieści w swoim profilu Facebooka zamieścił zespół odpowiedzialny za planowanie ( ponownie) przebiegu nowej drogi. Wpis umieszczono 28 kwietnia br. Od tamtej pory jest… cisza.

Pomimo dobrych chęci władz miasta i powiatu ( a tymi , jak wiadomo wybrukowane jest piekło i część ulic: Świeckiej Nowodworskiego w Tucholi), sprawa odwleka się w wyniku procedur. Można przypuszczać, że budowa obejścia ruszy dopiero, po zmianie na stanowisku Marszałka Województwa, o ile w ogóle ruszy. Kto i kiedy będzie miał szczęście pojechać nową drogą? Na to pytanie obecnie może odpowiedzieć jedynie jasnowidz, choć w tym przypadku, opinia „czarnowidza” byłaby bardziej na miejscu.

A nowe wybory samorządowe zbliżają się, oj i to w szybkim tempie.

_____________________

(mrf.)

Źródło: mat. tuchola.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook