25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Bezczelność tego kierowcy jest powtarzalna! (aktualizacja)

1 min read

Rowerzyści kontra kierowcy samochodów. Jedni i drudzy mają „sporo za uszami”. W ewentualnej konfrontacji, zawsze przegrywa cyklista. Jednak to zachowanie jest szczytem bezczelności.

Tuchola. Miasto zafundowało nam piękną drogę dla rowerów, która rozpoczyna się w pobliżu sklepu ogrodniczego przy skrzyżowaniu Świeckiej i Bydgoskiej, a kończy się obok kościoła pw. Bożego Ciała. To właśnie na tym odcinku rowerzyści przeżywają prawdziwy horror. Przyczyną jest wiele skrzyżowań z gatunku tych… wysokiego ryzyka (bez widoczności). Pomimo tego, że mają na nich pierwszeństwo piesi i rowerzyści, kierowcy samochodów zdają się mieć za nic wszelkie obowiązujące zasady. Rowerzyści w tych miejscach stają się potomkami japońskich kamikadze, jeżeli uwierzą w to, że samochód ustąpi im pierwszeństwa.

Droga dla rowerów, jak się okazuje, stanowi również idealne miejsce do zaparkowania „osobówki”, o czym przekonujemy się od dłuższego czasu w jednym, konkretnym miejscu (przy Świeckiej), gdzie od około godziny 16-stej, do godzin wieczornych (jest już ciemno) znalazł swoje miejsce kierowca / uparciuch – właściciel  wiekowego FORDA MONDEO.

Co ciekawe, jutro zapewne też tam będzie parkował, chyba że…

Aktualizacja: 

09-04-2015, godz. 17.53

Nic się nie zmieniło.

___________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook