13 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Bezpieczni na Skyway 2018 – apel POLICJI

2 min read

W przyszłym tygodniu (21.08-26.08) odbędzie się 10. edycja festiwalu światła Bella Skyway. Z pewnością jest to jedno z najciekawszych wydarzeń w całej Europie. Turyści przyjeżdżają do naszego miasta na te kilka dni z całej Polski i świata by razem z mieszkańcami Torunia uczestniczyć w tym niezwykłym festiwalu. Policjanci ostrzegają przed czyhającymi zagrożeniami.

Od wtorku aż do niedzieli potrwa coroczny festiwal światła Bella Skyway 2018. Warto pamiętać o tym, by spędzić ten czas bezpiecznie.
Policjanci przypominają kilka najważniejszych zasad, które z pewnością przydadzą się w tym czasie.
W czasie trwania festiwalu w większej części starówki zostaną wyłączone latarnie, na niektórych ulicach może być bardzo ciemno. Apelujemy o pilnowanie siebie, bliskich i swojego dobytku. Oprócz ciemności z pewnością należy spodziewać się dużych tłumów, które sprzyjają kieszonkowcom. Wystarczy chwila by stracić cenne dokumenty czy portfel.
· W tłumie apelujemy o szczególne zwrócenie uwagi na małe dzieci. Jeśli zgubisz swoją pociechę, bezzwłocznie udaj się do najbliższego patrolu policji lub zadzwoń na numer alarmowy 112. Ponadto, dobrym pomysłem będzie wyposażyć swoje dziecko w specjalną opaskę z numerem telefonu do rodzica lub zwyczajnie napisać numer na ręce.

· Codziennie w czasie trwania festiwalu od godz. 19:00 zamknięte będą ulice zespołu staromiejskiego według załączonej mapki:http://www.mzd.torun.pl/img_upl/z1thumb_starowka_skyway.jpg

· Funkcjonariusze przypominają, aby parkować na wyznaczonych do tego parkingach. W tych dniach polecamy wybrać autobus lub tramwaj jako środek komunikacji i zrezygnować z przyjazdu samochodem w pobliże centrum miasta.
· Policjanci ostrzegają aby nie przechodzić przez jezdnię w miejscach do tego nieprzeznaczonych, w szczególności w pobliżu torowisk.
· W momencie gdy zdarzy się sytuacja, że na skrzyżowaniu ruchem będzie kierował policjant, należy stosować się do poleceń wydawanych przez niego. Warto wiedzieć, że jeśli będzie włączona sygnalizacja świetlna to nadal sygnały policjanta są ważniejsze i to do nich należy się stosować w pierwszej kolejności. To samo dotyczy pieszych, którzy będą korzystać z przejść.

Autor: Wojciech Chrostowski
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook