19 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„BEZPIECZNY PRZEJAZD KOLEJOWY” – PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ

1 min read

Wczoraj (5.03.18) w godzinach 6.00 – 22.00 na całym terenie naszego województwa w rejonie strzeżonych i niestrzeżonych przejazdów kolejowych można było spotkać policjantów ruchu drogowego i pracowników Straży Ochrony Kolei.

Wszystko to za sprawą wspólnych działań ” Bezpieczne przejazdy kolejowe”, których celem było głównie ograniczenie przebywania osób nieuprawnionych na torowiskach, nasypach, wiaduktach czy mostach kolejowych oraz przechodzenia i przejeżdżania przez tory w miejscach do tego niewyznaczonych, a także eliminowanie niezgodnych z przepisami ruchu drogowego zachowań kierujących pojazdami.

Podczas akcji 167 policjantów i 25 „sokistów” wzięło „pod lupę” 133 przejazdy kolejowe na terenie wszystkich powiatów naszego regionu. Mundurowi odnotowali w sumie 158 wykroczeń. Dotyczyły one głównie niestosowania się do znaku STOP oraz wjechania/wejścia na przejazd w momencie, gdy rogatki nie zostały jeszcze dostatecznie otwarte. Na sprawców wykroczeń policjanci nałożyli mandaty, ale też, gdy była taka możliwość pouczali.

Ponadto, funkcjonariusze wręczali ulotki informujące o prawidłowym przekraczaniu przejazdów kolejowych oraz związanym z tym zagrożeniem.


(red.)

Komenda Wojewódzka Policji Bydgoszcz

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook