12 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Blisko 800 mln zł rząd przeznaczył na program pomocy dla gospodarstw rolnych i rybackich

1 min read

Blisko 800 mln zł rząd przeznaczył na program pomocy dla gospodarstw rolnych i rybackich w tym roku poszkodowanych przez suszę lub powódź. Z tej kwoty 700 mln zł przekazane zostanie na dopłaty do hektara zniszczonych upraw. W tej chwili kluczowe jest zakończenie prac komisji szacujących straty, ponieważ dopiero wtedy środki te będą mogły być wypłacane rolnikom.

 

Za Państwa pośrednictwem chciałbym się zwrócić do samorządowców o udzielenie działającym w gminach komisjom pomocy, aby jak najszybciej zakończyć proces obiektywnego i sprawnego szacowania szkód. Albowiem kondycja wielu gospodarstw rolnych w naszym województwie, które są przecież warsztatami pracy budowanymi czasami przez wiele pokoleń, jest dramatyczna. Musimy jak najszybciej uruchomić te środki, aby przyjść rolnikom z pomocą – mówił podczas dzisiejszej konferencji Wicewojewoda Józef Ramlau.

W województwie kujawsko-pomorskim komisje szacujące wysokość strat powołano we wszystkich 144 gminach. Natomiast zaledwie sześć z nich (tj. Dąbrowa Chełmińska, Książki, Stolno, Świecie nad Osą oraz miasto Toruń i Golub-Gobrzyń) zakończyło swoje prace.


bydgoszcz.uw.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook