4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Bracia Kurkowi z pomocą dla OSP dwóch powiatów

2 min read

Kolejne akcje pomocowe dla poszkodowanych w nawałnicy nabierają rumieńców, również bractwa kurkowe nie pozostają bierne. Przedstawiamy odezwę, którą do kolegów wystosował  pan Andrzej Wegner  Starszy KBS Tuchola
Prezes Zjednoczenia w latach 1997 – 2009 . Apel już spotkał się z wielkim zainteresowaniem.

Kochani strzelcy historyczni !

Jak wam wszystkim wiadomo od ponad tygodnia region Borów Tucholskich zmaga się ze skutkami niespotykanego w naszej dotychczasowej historii kataklizmu.
Zniszczeniu uległy w szczególności wielkie połacie lasów, parków, cmentarzy lub innych zadrzewień oraz znaczne ilości budynków mieszkalnych i gospodarczych. Zablokowane zostały drogi dojazdowe różnych kategorii. Największym jednak problemem dla względnie normalnej egzystencji jest ciągły brak energii elektrycznej dla sporej ilości gospodarstw domowych.

Brak prądu skutkuje przede wszystkim brakiem wody, kanalizacji, komunikacji, trudnościami w przechowywaniu żywności a także niemożnością prowadzenia prac zabezpieczająco – remontowych.
W tych trudnych chwilach wyzwoliła się jednak potężna siła jaką jest bezpośrednia więź pomiędzy ludźmi. To tylko dzięki tym wspaniałym reakcjom udało się opanować sytuację i na ile to było możliwe, przywrócić namiastki normalnego życia. Jednakże największą, wręcz heroiczną pracę wykonali druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych. Przed ich ofiarnością, poświeceniem i męstwem chylimy dziś czoło.

Wielką sprawą jest również okazywane ze wszystkich stron współczucie oraz bezpośrednia pomoc tysięcy bezimiennych ludzi oraz środowisk z całej Polski.
Od początku otrzymuję wiele telefonów od wielu braci strzelców z całej Polski, którzy w imieniu własnym i swoich bractw deklarują różnoraką pomoc. Te rozmowy są wyrazem Waszej szczerej solidarności ze wszystkimi potrzebującymi.
Dlatego też zwracam się w imieniu Kurkowych Bractw Strzeleckich z Brus i Tucholi do tych wszystkich zjednoczonych strzelców, którzy wyrażają wolę pomocy, o wpłacanie dobrowolnych kwot na konto naszego bractwa


nr 40 2030 0045 1110 0000 0235 7940
z dopiskiem NAWAŁNICA

Za zebrane do końca września kwoty zakupimy doposażenie dla Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatów Chojnickiego i Tucholskiego.

Andrzej Wegner
Starszy KBS Tuchola
Prezes Zjednoczenia
w latach 1997 – 2009
Stefan Skwierawski
Starszy KBS Brusy


(red.)

Źródło: FB

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook