13 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Buratino” w Cekcynie!!!

2 min read

Historia Bydgoskiego Teatru Lalek „Buratino” ma swój początek w 2010 roku, on sam zaś zawdzięcza swoje istnienie kilkorgu entuzjastów teatru lalkowego, którzy fakt, iż takiego w Bydgoszczy dotąd nie było, postanowili wykorzystać i tę pustkę wypełnić. Stworzyli takie miejsce, o którym bydgoskie dzieci będą mogły powiedzieć: to jest nasz teatr! Mowa tu o stałej, profesjonalnej scenie, systematycznie prezentującej swoje widowiska dla najmłodszej publiczności. Aktorami Bydgoskiego Teatru Lalek „Buratino” są absolwenci Warszawskiej Akademii Teatralnej Wydziału Lalkarskiego w Białymstoku, oraz Akademii Muzycznej Wydziału Wokalno-Aktorskiego w Bydgoszczy.

 

Miejscem, w którym „Buratino” prezentuje swe spektakle jest Miejski Ośrodek Kultury w Bydgoszczy. Program, jaki realizujemy opiera się o lalki i animację przedmiotu. Spektakle teatru „Buratino” wywodzą się z nieprzebranego bogactwa tradycyjnych baśni i bajek autorów polskich, oraz zagranicznych.

 

Pierwszym spektaklem teatru było „Krzesiwo” I.H.Andersena, potem powstała „Ach, ta Mysia”, kolejnym zaś „Król Maciuś I” J. Korczaka. W repertuarze teatru są też inne tytuły. Teatr chce się zajmować się popularyzowaniem sztuki lalkarskiej wśród dzieci, rodziców i nauczycieli dołączając do naszych spektakli lekcje teatralne, warsztaty, recitale.

 

„Buratino” również organizatorami obozów teatralnych, a także zajęć warsztatowych przygotowujących arbiturientów do egzaminów na wyższe uczelnie artystyczne.

 

Już 26 września bydgoski teatr zawita do  pięknego Cekcyna i wystawi spektakl pt. „Koziołek Matołek” w Gminnym Ośrodku Kultury, który tak pięknie wyremontowano. Spektakl rozpocznie się o 16:00.

 

 

(red)

 

Materiał na podstawie witryn: http://www.teatrburatino.pl oraz http://www.cekcyn.pl/

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook