15 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Burmistrz Tucholi dotrzymał słowa!

2 min read

I jest to fakt bezsporny. Kilka miesięcy temu pospolity łobuz dokonał rzeczy niemieszczącej się w głowie przeciętnego mieszkańca Tucholi, mianowicie, zniszczył stele przy Pomniku Pomordowanych w Rudzkim Moście. Wyrwane litery stanowiły jego łup, który następnie odniósł do punktu skupu surowców wtórnych. Policja szybko ustaliła sprawcę, który poniesie niewspółmiernie niską karę do tego, czego się dopuścił.

Od tamtej pory, to wyjątkowe miejsce stanowiło obraz nędzy i rozpaczy aż do chwili, kiedy poprosiliśmy o pomoc Pana Burmistrza Tucholi. Zareagował natychmiast. Już po chwili ustawiono specjalną tablicę informującą przechodnia o sytuacji.

Prócz tego Pan Burmistrz obiecał, że do końca czerwca stele powrócą do świetności. Aby już nigdy w przyszłości podobny akt wandalizmu nie miał miejsca postanowiono, że dokonane zostaną pewne zmiany.

Novum stanowią litery, które zostaną wpierw wygrawerowane w kamieniu, a następnie pomalowane specjalną farbą. Sprawa została dość wyczerpująco przedstawiona podczas jednej z sesji Rady Miasta. Od słów do czynu minęło niewiele czasu. Pan Burmistrz w iście olimpijskim tempie, pomimo ograniczonych finansów, dokonał niemożliwego, o czym przekonaliśmy się dzisiaj, podczas kolejnej wizji lokalnej tego miejsca.

Bez rozgłosu z właściwą sobie skromnością spowodowano, że już rozpoczęły się pierwsze prace remontowe, kilka stel już ukończono, następne są w trakcie naprawy.

 

Remont płyt pionowych polega na tym, że pracownicy wpierw dokonali ich wyrównania, a następnie doklejono do nich nowe z kompletnym liternictwem. Całość dokładnie spasowano, różnice są praktycznie niewidoczne.

 

Pojawił się w pobliżu także jeden z „mówiących kamieni”, których istnienie od wielu tygodni krytykujemy. Tym razem przyznać należy, że wygląda godnie, pasuje do tego miejsca, chociaż usytuowanie nie jest fortunne. Oczywiście, to rzecz gustu i wiedzy wlaściciela terenu.

 

Cóż można jeszcze dodać? Dziękujemy w imieniu mieszkańców.

Panie Burmistrzu dobra robota, prosimy podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do wzorowego wykonania tej pracy, która jeszcze trwa, ale już za chwilę będzie tylko przykrym doświadczeniem, o którym wszyscy chcemy zapomnieć.

________________________________________

Pozostał do rozwiązania już tylko jeden problem.

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook