12 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Burmistrz Tucholi rozwiązał problem bezpieczeństwa dzieci z ulicy Przy Szosie Sępoleńskiej

2 min read

Podczas naszych poszukiwań nielegalnych wysypisk śmieci, zawędrowaliśmy do miejsca, które po zmianach administracyjnych, nosi nazwę Przy Szosie Sępoleńskiej. To właśnie tutaj usytuowano kompleks nowoczesnych budynków mieszkalnych, należących do znanej w Polsce firmy – HEBAN. Na nowym osiedlu mieszka sporo rodzin z dziećmi.

Droga jest niebezpieczna, wzdłuż niej codziennie poruszają się grupy dzieci do i ze szkoły. Pędzące samochody stanowią realne niebezpieczeństwo dla pieszych. Nie ma w tej sytuacji niczego zaskakującego, że rodzice obawiają się o bezpieczeństwo swoich dzieci. Zwrócono się nawet z prośbą do pana Burmistrza Tucholi ( dokładniej, sprawą zajął się jako pierwszy pan Andrzej Jerosławski, który jest inicjatorem sprawy bezpieczeństwa dzieci z opisanego osiedla)) o zapewnienie środka transportu, aby rozwiązać problem. Niestety, tak powszechne dzisiaj problemy finansowe uniemożliwiają działania, które w innej sytuacji byłyby oczywistością.

Burmistrz Tucholi – pan Tadeusz Kowalski (fot. mrf)

Tym bardziej cennym okazał się pomysł pana Burmistrza, który zaprosił do swojego gabinetu przedstawicieli władz PKS-u z Chojnic, aby wspólnie zastanowili się nad tym, czy można jakoś zaradzić sytuacji. Okazało się, że rzeczowa rozmowa przyniosła wymierne efekty.

Na tej trasie kursuje liniowy autobus PKS-u, który dowozi dzieci do Tucholi  z okolicznych wsi. Często zdarza się, że są w nim wolne miejsca i jest ich na tyle dużo, że dzieci ze wspomnianego osiedla mogą zostać bezpiecznie przetransportowane do i ze szkoły. Co ważne, cały proces finansowo, będzie raczej symbolicznym.

Mamy kolejny dowód na to, że czasami przy odrobinie dobrych chęci kilku stron, bardzo łatwo jest rozwiązać wiele pozornie trudnych do rozwiązania problemów.

Brawo!

_______________________________

 

Ilistracja: http://www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

Przypominamy wszystkim rodzicom, zatroszczcie się Państwo o swoje pociechy, które codziennie poruszają się w miejscach potencjalnie niebezpiecznych, ze względu na panujący ruch pojazdów i szybko zapadający zmierzch. Wyposażcie swoje dzieci w światełka odblaskowe, one naprawdę polepszają ich bezpieczeństwo na drodze. Kierowcy dostrzegają te elementy znacznie wcześniej i stają się ostrożniejsi. Zainwestowanie kilku groszy w odblaski może uratować życie.

Pamiętajmy o tym.

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook