4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Bydgoszcz: Bydgoski "OK DRIVER"

2 min read

Już po raz trzeci policjanci komendy miejskiej w Bydgoszczy wspólnie z Radiem „Gra” zorganizowali tydzień bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W okresie od 16 do 21 kwietnia prowadząc wspólne działania z radiem „Gra” informowaliśmy o obecności policjantów na trzech ulicach, wytypowanych na podstawie ilości zdarzeń drogowych (w I kwartale 213 kolizji drogowych).

Patrole policyjne znajdowały się na ulicach Fordońskiej, Wojska Polskiego oraz Nakielskiej. Pomimo zapowiedzi, na 599 skontrolowanych pojazdów, w 253 przypadkach funkcjonariusze nałożyli na kierujących mandaty karne oraz sporządzili dwa wnioski do sądu o ukaranie sprawców wykroczeń. Ponadto odnotowaliśmy 7 kolizji. O akcji „trzeźwy poranek” prowadzonej we wtorek informowaliśmy radiosłuchaczy dzień wcześniej, a mimo to zatrzymaliśmy pięciu nietrzeźwych kierujących.

Każdego dnia akcji staraliśmy się przypominać użytkownikom dróg o zagrożeniach oraz promować bezpieczne zachowania. Policjanci przeprowadzili działania ukierunkowane na niechronionych uczestników oraz szkolenie dla seniorów-kierowców (60+) zorganizowane w PZMOT. W piątek Komendę Miejską Policji w Bydgoszczy odwiedziły dzieci z przedszkoli, dla których przygotowano konkursy oraz pokazy sprzętu będącego na wyposażeniu policji. Przedszkolaki z bliska zapoznały się z wyposażeniem stanowiska dyżurnego oraz miejskiego monitoringu. Wspólnie z Fundacją DKMS przeprowadziliśmy akcję rejestracji dawców szpiku kostnego, która przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Oddanie szpiku kostnego zdeklarowało 100 osób. Finał akcji odbył się podczas targów motoryzacji w hali „Łuczniczka”, gdzie można było oznakować swój rower oraz zobaczyć prezentowany sprzęt policyjny. W codziennych audycjach radiowych zachęcaliśmy do bezpiecznej jazdy oraz do wyposażania pojazdów w apteczki i noże bezpieczeństwa, służące do rozcinania pasów w czasie wypadku. Były też konkursy, a osoby poprawnie odpowiadające na nasze pytania miały możliwość wygrania fotelika dla dziecka oraz cennych i przydatnych nagród.
nadkom.

Sławomir Szymański

Z-ca Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook