12 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

BYDGOSZCZ. NFZ zmienił adres!

1 min read

Urzędnicy Narodowego Funduszu Zdrowia w Bydgoszczy pracują w innym miejscu. Nowa siedziba przy ul. Łomżyńskiej zastąpiła trzy poprzednie budynki zlokalizowane w śródmieściu. Na otwarciu byli wiceminister zdrowia Piotr Gryza i wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Fundusz, jako instytucja reprezentująca pacjenta powinien tego pacjenta należycie u siebie przyjąć. Każdy z nas powinien spotkać tutaj odpowiednią atmosferę i infrastrukturę, tak aby w normalnych warunkach uzyskać interesującą go informację czy też potrzebne dokumenty – powiedział wiceminister Piotr Gryza.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz dodał: NFZ jest sercem dla służby zdrowia w każdym województwie. To tutaj transferuje się środki finansowe do konkretnych jednostek, ale także obsługuje wielu klientów. Poprzednie siedziby nie spełniały odpowiednich standardów ani dla pracowników, ani dla pacjentów. Teraz te warunki znacznie się poprawiły.

Koszt prac remontowych wyniósł 17 mln zł. Nowy budynek dostosowany został do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znajduje się w nim sala obsługi – 13 stanowisk wyposażonych w elektroniczny system kolejkowy, a na zewnątrz bezpłatny parking na 66 miejsc. Wewnątrz, w 150 pokojach utworzono 270 miejsc pracy.

Już na tym pierwszym etapie ważne jest, aby pacjenci mogli spotkać się nie tylko z życzliwością i kompetencją urzędników, ale również z odpowiednim wnętrzem i infrastrukturą – mówił poseł Tomasz Latos.


bydgoszcz.uw.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook