25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Była Pani Premier chce spotkać się z tucholanami

2 min read

Ta informacja dotarła do nas kilka godzin temu, za pośrednictwem Pani Prezes stowarzyszenia Via Natura z Tucholi.

Pani Prezes napisała:

Uprzejmie informuję i serdecznie zapraszam w czwartek 18 maja br.o godz.17:30 do TOK na spotkanie z byłą premier Ewą Kopacz,oraz innymi parlamentarzystami PO.Spotkanie ma charakter otwarty.Można będzie przy kawie porozmawiać o sukcesach,oraz błędach poprzedniej władzy,a także o aktualnej sytuacji w kraju.

Serdecznie zapraszam!

To nie jest pierwsza wizyta Pani Premier w Tucholi. Jednak poprzednia dotyczyła zupełnie innej okazji. Wtedy szefowa rządu ukazała inną twarz – kobiety niezwykle ciepłej i wrażliwej na cudzą krzywdę. Teraz zmieniło się wszystko. Trzeba mieć sporo odwagi cywilnej, aby w tak skomplikowanej sytuacji politycznej, do której doprowadzili polscy politycy wszystkich opcji, rozmawiać o naszych żywotnych sprawach. Ten fakt z pewnością należy docenić. Tuchola jest miejsce przyjaznym każdemu, ale Nasi Goście muszą sobie zdawać sprawę z tego, że Nasze Miasteczko Prawem i Sprawiedliwością stoi. To niepodważalny fakt i wybór Jego mieszkańców, co nie oznacza, że ta i inne  formacje, są  wolne od popełniania głupich i rażących błędów. Wizyta w Tucholi  z pewnością nie będzie łatwa, zwłaszcza dla Pani Premier Kopacz, ale  nie oznacza to oczywiście, że tucholanie uzbroją się w cepy, kosy, zgniłe jajka, pomidory, smołę oraz pierze, to nie nasze scenariusze, ale z pewnością padną bardzo trudne pytania, na które jednoznacznych odpowiedzi brak i nie zmieni tego nawet najbardziej kwiecista przemowa polityka. Pomimo wszystko, warto raz jeszcze wsłuchać się w to, co ustami Pani Premier ma do powiedzenia skompromitowana Platforma Obywatelska, nawet skazańcowi przysługuje prawo do swobodnej wypowiedzi. Nie oznacza to jednak, że upartyjnieni politycy są nam do czegokolwiek potrzebni. Jest wręcz przeciwnie.

Dlatego TOKiS – PRESS gorąco zachęca mieszkańców wszystkich opcji do tego, aby  przyjąć to zaproszenie. Gdyby jednak wszystkie nasze oczekiwania zawiodły, pozostaje… kawa, a ta, jak wiadomo…, łagodzi obyczaje i otwiera umysł na tyle, aby pozostać w  sposób kulturalny przy własnym zdaniu, a w tym jesteśmy przecież mistrzami.


(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook