12 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Cały czas pomagają Kindze

2 min read

W listopadzie odbyło się wiele imprez, których głównym celem było zbieranie środków na leczenie tucholskiej policjantki, mł. asp. Kingi Szwedy. Policjanci i pracownicy komendy aktywnie uczestniczyli w tych wydarzeniach, nie tylko po to, aby wesprzeć ją finansowo, ale przede wszystkim pokazać, że w jej walce jesteśmy z nią.

Od kilku miesięcy nasza policjantka mł. asp. Kinga Szweda dzielnie walczy z ciężką chorobą. Wie, że w tych zmaganiach może liczyć na wsparcie ze strony swoich kolegów i koleżanek z komendy. Okazuje się, że nie tylko od nich. Często inicjatorami bądź organizatorami imprez charytatywnych, które odbyły się w listopadzie,  były osoby, które zetknęły się z Kingą poprzez jej służbę.

12 listopada dla Kingi grał Zbigniew Wodecki. Koncert został zorganizowany przez Stowarzyszenie Via Natura, przy wsparciu lokalnych mediów i Tucholskiego Ośrodka Kultury. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Tucholi. Podczas koncertu udało się zebrać blisko 9,5 tyś. zł.

Kolejna impreza odbyła się 18 listopada. Wtedy koncert muzyki rozrywkowej, na rzecz Kingi, grali uczniowie szkół z terenu gm. Tuchola, Gostycyn i Kęsowo. Występ odbył się w Zespole Szkół Licealnych i Agrotechnicznych. Impreza nie była biletowana, jednak w jej trakcie zbierano dobrowolne datki na wsparcie leczenia policjantki z Tucholi. Młodzi ludzie zebrali łącznie ok. 1,6 tyś zł.

Dwa dni później, Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, zorganizowała w Centrum Handlowym Zielone Arkady w Bydgoszczy charytatywne przedsięwzięcie, w którym wzięli udział, oprócz policjantów również strażacy i ratownicy medyczni. W trakcie akcji, podczas której zbierano fundusze na leczenie Kingi, zaprezentowano wyposażenie Straży i Policji, pokazy psów służbowych oraz robota pirotechnicznego, uczono udzielania pierwszej pomocy.  Odbyła się też licytacja gadżetów sportowych z  autografami m.in. Dariusza Michalczewskiego czy Krzysztofa Włodarczyka. Prowadzona kwesta oraz licytacje pozwoliły przekazać na leczenie Kingi prawie 4,5 tyś. zł.

Kolejna okazja, by wesprzeć finansowo policjantkę z Tucholi, nadarzy się  1 grudnia.  W Tucholskim Ośrodku Kultury, o godz. 17.00, dla Kingi zagra Reprezentacyjna Orkiestra Lasów Państwowych przy Technikum Leśnym w Tucholi. W przedsięwzięcie włączyło się również Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Specjalnej Troski w Tucholi.

Serdecznie zapraszamy!

_____________________

Autor: mł. asp. Justyna Janiak
Publikacja: mł. asp. Justyna Janiak
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook