3 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Capella pro Musica Antiqua podczas inauguracji Dni Dziedzictwa Kopernikańskiego

1 min read

Zespół Muzyki Dawnej Capella pro Musica Antiqua, działający przy Szkole Podstawowej nr 1 w Tucholi pod kierunkiem Marzeny i Romana Tyrańskich, wystąpił podczas inauguracji Dni Dziedzictwa Kopernikańskiego w toruńskim ratuszu.

W przeddzień urodzin wielkiego astronoma, w poniedziałek 18 lutego, tucholski zespół muzyki dawnej, wykonując XVI-wieczną muzykę przy pomniku Mikołaja Kopernika, zakończył uroczystą paradę, która przebiegała ulicami toruńskiej starówki. Uczestniczyli w niej uczeni z Polski, Padwy  i Ferrary, przedstawiciele NASA i ESA, Kurii Toruńskiej  oraz  grupy rekonstrukcyjne – rycerze, mieszczanie         w strojach z epoki i jeźdźcy na koniach. Wszystko to w oprawie historycznych, stylizowanych chorągwi Torunia, Królestwa Polskiego i Prus Królewskich.

Głównym zadaniem Capelli pro Musica Antiqua było tworzenie klimatu z epoki astronoma w sali mieszczańskiej toruńskiej ratusza. Zespół, w historycznych kostiumach, grający na dawnych instrumentach prezentujący program „Muzyka w czasach Mikołaja Kopernika”, uświetnił część nieoficjalną uroczystości – uroczysty bankiet dla zaproszonych gości.

 

(red)

Mat. nadesłane.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook