24 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

CBA odkryło nieprawidłowości w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu

1 min read

Nieprawidłowości przy informatyzacji trzech szpitali oraz błędy przetargowe w jednym projekcie unijnym – to wnioski Centralnego Biura Antykorupcyjnego z kontroli w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. Urzędnicy się z nimi nie zgadzają.

CBA kontrolowało wszystkie urzędy marszałkowskie w Polsce, szczególnie interesowało się projektem e-Zdrowie. Zakładał wyposażenie szpitali w sprzęt i systemy informatyczne, według CBA, tylko w niewielkim stopniu posłużył pacjentom i lekarzom.

Kontrola CBA. Problemy w 3 na 25 szpitali

W Kujawsko-Pomorskiem ten program za 38 mln zł był częścią większego przedsięwzięcia unijnego „e-Usługi e-Organizacja”. Urząd Marszałkowski prowadził go z 25 szpitalami, CBA ma zastrzeżenia co do jego realizacji w trzech z nich. Systemów informatycznych nie wdrożono w Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy i w szpitalu psychiatrycznym w Świeciu, zaś w szpitalu w Mogilnie nie działały dwa spośród 24 modułów.

– Pomimo tego, że przedmioty umów nie zostały wykonane w całości, podpisano protokoły odbioru robót, w których stwierdzono prawidłową realizację zadań – pisze w raporcie za zeszły rok CBA. – Urząd Marszałkowski pomimo wiedzy o braku wykonania przedmiotu z umów, nie podjął działań w celu ich rozwiązania i nie naliczył kar umownych. Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy wszczęła w tej sprawie śledztwo.

Więcej informacji:http://torun.wyborcza.pl/torun/7,48723,23262032,co-wykryli-agenci-cba-w-urzedzie-marszalkowskim.html


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook