14 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„CEKCYNIADA” 2018

3 min read

Gmina Cekcyn w dniach 4-5 sierpnia świętowała XX DNI GMINY CEKCYN. Centralnym miejscem atrakcji stała się Plaża i Jezioro Wielkie Cekcyńskie, a wieczorami ożywał Amfiteatr.

W sobotę od godz. 16.00 miały miejsce atrakcje przede wszystkim dla dzieci: były „dmuchańce”, kącik malucha, malowanie twarzy, bańki mydlane kolorowe warkoczyki, malowanie na foli, balonowe cudaki. Dla starszych przygotowano przejażdżki łodzią
i bananem po jeziorze cekcyńskim. Powodzeniem cieszyły się węże Pana Dawida, które można było wziąć na ręce. Przejażdżki zabytkowym ciągnikiem Pana Tadeusza Daleckiego, to od kilku lat nie lada atrakcja, przede wszystkim dla turystów. Nie zmienne od kilku lat, o „pełne brzuszki” zadbało Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Cekcyn, które serwowało lokalne przysmaki takie jak:  swojski  chlebek ze smalcem
i ogórkiem kiszonym,  dewolaje, gulasz, grochówka i słodkie ciasta.


Specjalnie na  „Cekcyniadę” grupa cyrkowa „Tuptuś” z Gminnego Ośrodka Kultury w Cekcynie przygotowała program cyrkowy i zaprezentowała się w nowych strojach, które dofinansowała Fundacji KGHM Polska Miedź.

Po deszczowej przerwie,  przyszedł czas na energetyczną zumbę z Karoliną i Klaudią. Wieczorem w amfiteatrze odbył recital Dawida Kartaszewicza, który zapraszał do siebie na scenę i zachęcał do wspólnego śpiewania. Na zakończenie dnia odbyła się zabawa taneczna przy zespole i Dj.


NIEDZIELA natomiast rozpoczęła się od  zawodów wędkarskich , później turnieju siatkówki plażowej  i promowania zdrowego i bezpiecznego trybu życia.  Już od godz. 11.00 na plaży rozstawione było Mobilne Centrum Medyczne. Można było bezpłatnie zbadać słuch w ramach programu „Po pierwsze zdrowie”, i poćwiczyć na fantomach pierwszą pomoc.

Po godz. 15.00 pokaz umiejętności ratowniczych zaprezentowała  14 osobowa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Krzywogońca.

TURNIEJ MIĘDZY SOŁECKI GMINY CEKCYN,  był kolejną atrakcją niedzielnego popołudnia.  W zmaganiach uczestniczyło 6 sołectw : Brzozie, Cekcyn, Ludwichowo,  Małe Gacno,  Nowy Sumin, Ostrowo.  Konkurencje wymagały dużej sprawności fizycznej i pomysłowości. Najtrudniejszą konkurencją okazały się „STUMILOWE BUTY „, gdzie na czas zawodnicy musieli przebiec trasę w gumo filcach, obrać ziemniaki, zetrzeć je na tarce, przelać wodę z butelki do butelki, policzyć ilość zapałek w pudełku i ułożyć z nich napis KSOW, co oznacza Krajową Sieć Obszarów Wiejskich. Należy dodać , że to właśnie ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020” został zorganizowany ten właśnie turniej.
Najlepszą drużyną okazała się drużyna z LUDWICHOWA z ilością punktów 31 zajęła I miejsce.
II miejsce z ilością punktów 28 – zajęło SOŁECTWO CEKCYN
III miejsce z ilością punktów 26 – zajęło SOŁECTWO MAŁE GACNO
IV miejsce z ilością punktów 21 – zajęło SOŁECTWO NOWY SUMIN
V miejsce z ilością punktów 20 – zajęło SOŁECTWO OSTROWO
VI miejsce z ilością punktów 15 – zajęło SOŁECTWO BRZOZIE
Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie Wójt Gminy Cekcyn Pan Jacek Brygman, i Wicewójt Pani Monika Szczęsna.

Podczas „Cekcyniady” wręczono również nagrody w konkursie Plastycznym pn.
Inwestycje PROW Twoimi Oczami. Wystawę prac można było podziwiać na plaży. Nagrody zakupiono z programu KSOW.

Zaraz po turnieju podziwiać można było siłowe umiejętności kalisteniczne członków grupy Straight Outta Bar. Grupa została nagrodzona gromkimi brawami.

Inny rodzaj sportu tzw. Kangoo jumps zaprezentowały dziewczyny z Good Line Fitness & Beauty z Tucholi.

XX DNI GMINY CEKCYN ZAKOŃCZONE ZOSTAŁY WYSTĘPEM KABARETU „CIACH” I ZABAWĄ TANECZNĄ Z DJ.cekcyn.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook