19 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

CENTRUM HANDLOWE PRZY WITOSA W TUCHOLI? Tak! Jako pierwsi informowaliśmy o tym wiele miesięcy temu

2 min read

Jeżeli ta inwestycja dojdzie do skutku, będzie to wielki sukces miasta i osobisty, obecnego Burmistrza Tucholi, pana Tadeusza Kowalskiego.

Nie ukrywajmy tego, rozmowy o wielkich zmianach, które czekają Tucholę trwają od dawna, ale obecnie wchodzą w decydującą fazę. Wszystkich szczegółów dowiemy się już w połowie sierpnia, kiedy wszystkie propozycje będą przedstawione wpierw dziennikarzom, chwilę później dowie się o nich społeczność tucholska.

Centrum handlowe prawdopodobnie składać się będzie z długo wyczekiwanego „Lidla”, którego usadowienie w Tucholi, my oczywiście uznajemy za poważny błąd i przypieczętowanie losu lokalnych sklepikarzy. Niestety w większości oni sami ponoszą za to winę, wykazując bierność.

Prócz tego, mamy wielkie nadzieje związane z ewentualnym powiększeniem sieci znanych marek, które ostatecznie zniszczą tucholską gastronomię. Czy powstanie basen, może kameralne kino? To wie tylko inwestor,który dotychczas łączony był z branżą mięsną. Niektórzy nie mają nawet pojęcia o tym, że to zaledwie maleńki ułamek działalności biznesmena, którego imperium sięga znacznie dalej i głębiej. Zmieni się też lokalny rynek nieruchomości, ponieważ przedsiębiorca ma dalekosiężne plany i w tej branży. Inwestowanie w domy i mieszkania będą tego dowodem.

Ponieważ to tematyka najbliższa naszej redakcji,to możemy snuć prognozy, że rynek nieruchomości w Tucholi i okolicach, nabierze znacznego rozpędu,co przełoży się oczywiście na ceny  budynków oraz gruntów. Snując dalekosiężne plany, kto wie, czy kiedyś przedsiębiorca nie zainwestuje również w produkcję energii, wszak ma i w tej branży spore sukcesy.

Miejmy nadzieję,że choć część naszych „chciejstw” zostanie spełnionych, to dla umierającej ekonomicznie Tucholi, to być może ostatnia szansa na rozwój, która wreszcie nie będzie oparta wyłącznie na taniej sile roboczej za minimum socjalne. Tego z pewnością nie chcemy.


(mrf.)

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook