28 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Chcieli być wolni i sobie wolność zawdzięczać ” – TOKiS z wizytą w Muzeum Powstania Warszawskiego (zwiastun)

1 min read

Muzeum Powstania Warszawskiego otwarto w sześćdziesiątą rocznicę wybuchu Powstania, jest wyrazem hołdu warszawiaków wobec tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę. Mieści się w dawnej elektrowni tramwajowej, zabytku architektury przemysłowej z początku XX w. u zbiegu ulic Przyokopowej i Grzybowskiej na Woli.

W sobotę 24 stycznia TOKiS – PRESS odwiedził miejsce wyjątkowe – Muzeum Powstania Warszawskiego.

Przez dziesięć lat działalności Muzeum odwiedziło ponad 4 600 000 gości, a ponad 240 000 uczniów wszystkich typów szkół wzięło udział w lekcjach muzealnych. Muzeum zgromadziło ponad 30 000 eksponatów, z czego blisko 1000 jest prezentowych na 3000 m kw. powierzchni ekspozycyjnych. Muzeum gromadzi w swojej bibliotece ponad 11 000 woluminów, a do tej pory wydało ponad 170 000 egzemplarzy publikacji. Na temat Muzeum ukazało się ponad 10 000 artykułów prasowych. Do tej pory w ramach projektu Archiwum Historii Mówionej Muzeum przeprowadziło ponad 3 500 wywiadów nagranych z uczestnikami Powstania Warszawskiego. W tą wyjątkową placówką pamięci  współpracuje blisko 500 wolontariuszy.

Już wkrótce zachęcimy wszystkich, którzy nie zwiedzili ekspozycji muzeum do wirtualnego spaceru. Będzie to wyjątkowa lekcja historii.

_______________

(red.)

Podstawa 1944.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook