27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Chińscy lekarze przebadali płuca pacjentów z koronawirusem

2 min read

Dzisiaj już wiemy, że to, co stało się w Chinach oddziałuje na cały świat. Wiemy też, że władze chińskie nie wszystko przekazują opinii publicznej, dlatego ta informacja może być nie do końca rzetelna, ale warto i ją poznać bliżej. Materiał przygotował portal medonet.pl.

Chińscy lekarze przyjrzeli się płucom osób, które zmarły w wyniku choroby COVID-19. Lekarze zasugerowali, że COVID-19 jest jak kombinacja SARS i AIDS, która powoduje nieodwracalne zmiany w płucach.

COVID-19 jak mieszanka SARS i AIDS

„Wpływ COVID-19 na ludzkie ciało jest jak kombinacja SARS i AIDS, ponieważ uszkadza zarówno płuca, jak i układ odpornościowy” – powiedział Peng Zhiyong, dyrektor oddziału intensywnej terapii szpitala Zhongnan Uniwersytetu Wuhan.

Peng komentował artykuł Liu Lianga, specjalisty ds. kryminalistyki, którego zespół przeprowadził dziewięć sekcji zwłok pacjentów z koronawirusem SARS-CoV-2. Sekcje zwłok wykazały, że uszkodzenia płuc spowodowane chorobą mogą być nieodwracalne, nawet jeśli pacjent wyzdrowieje. Wyniki badań przeprowadzonych przez Liu zainspirowały Penga. „Myślę, że teraz najważniejsze jest podjęcie działań na wczesnym etapie choroby, aby chronić płuca pacjentów przed nieodwracalnym zwłóknieniem” – dodał Peng w rozmowie z „Global Times”.

Zmiany w płucach u pacjentów z koronawirusem

W artykule, który ukazał się w czasopiśmie „Journal of Forensic Medicine” opisano sekcję zwłok 85-letniego mężczyzny, który zmarł w wyniku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Podczas sekcji stwierdzono wyraźne uszkodzenie płuc pacjenta. Nadmierna produkcja śluzu spowodowała reakcję zapalną, która uszkadza drogi oddechowe i pęcherzyki płucne.

W artykule stwierdzono, że pacjent wykazywał podobne zmiany patologiczne w płucach, do tych spowodowanych przez wirusy SARS i MERS. Zwłóknienie nie było tak poważne jak u pacjentów z SARS, ale reakcja wysiękowa była bardziej widoczna. W artykule nie padło stwierdzenie, że wszyscy pacjenci zarażeni koronawirusem SARS-CoV-2, cierpieli na trwałe zwłóknienie.

Wcześniejsze badania opublikowane w „The Lancet”, wykazały, na podstawie badań skanów pacjentów z COVID-19, że w płucach pacjentów pojawiły się zmiany śródmiąższowe sugerujące rozwój zwłóknienia.

„Ponieważ naturalna historia zapalenia płuc spowodowanego COVID-19 nie została jeszcze w pełni zbadana, jest zbyt wcześnie, aby nazwać te zmiany w płucach nieodwracalnym zwłóknieniem” – napisali naukowcy.

Badania pokazują, jak niewiele wiemy jeszcze o nowym typie koronawirusa.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook