28 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Chojnickie Stowarzyszenie Miłośników Kolei zaprasza!

1 min read

Trudno nie docenić tego, co robią miłośnicy kolei z Chojnic i trochę szkoda, że tak niewielu tucholan kibicuje tej wspaniałej inicjatywie. Tuchola ma wielkie tradycje, będąc od zawsze związane z koleją, niestety, to już przeszłość.

Miłośnicy kolei z Chojnic  zapraszają do uczestnictwa w podróży kolejnym pociągiem specjalnym! W ich stronie internetowej czytamy:

 Tym razem pojedziemy SU42 z czterosekcyjną BIPĄ!!!! Poprzednio nie udało się nam wjechać do Pruszcza Bagienicy, lecz tym razem musi się udać. Jesteśmy po wstępnym przeglądzie szlaku. Wraz z przedstawicielami PKP PLK, odbyliśmy przejazd drezyną kolzam z Tucholi do Pruszcza Bagienicy. Szlak jest w miarę w dobrym stanie, aczkolwiek w niektórych miejscach szyny sa mocno zarośnięte. Aby pociąg mógł tam wjechać, musimy sami oczyścić torowisko, z czym, mamy nadzieję z waszą pomocą, poradzimy sobie przez najbliższy miesiąc. O terminach oczyszczania będziemy jeszcze informować. Serdecznie zapraszamy na Przejazd !!

Redakcja TOKiS-a bardzo kibicuje ” kolejarzom – pasjonatom z Chojnic i podobnie jak Oni marzymy o tym, aby przywrócić świetność zapomnianym liniom, to wspaniała atrakcja turystyczna, a pamiętajmy o tym, że PKP z tamtych czasów wybierały wyjątkowe trasy, te najpiękniejsze. My jesteśmy w tej dobrej sytuacji, że mieszkamy w unikalnej krainie w skali świata – Borach Tucholskich, wielu nam tego zazdrości i słusznie.

_____________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook