25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

"Cisowa gałązka" pojechała do Krakowa!

2 min read

W sobotę w Afmiteatrze nad Wielkim Jeziorem Cekcyńskim poznaliśmy wyniki VII edycji Ogólonpolskiego Konkursu Poetyckiego o „Cisową gałązkę” im. Leona Wyczółkowskiego, nad którym patronat objął Starosta Tucholski, a patronat medialny – Tygodnik Tucholski. O symboliczną gałązkę i miano tegorocznego laureata konkursu walczyło 91 osób z najodleglejszych zakątków kraju.


Uczestników uroczystości przywitała Zyta Ważna – Dyrektor Biblioteki, która oddała głos Wójtowi Gminy – Jackowi Brygmanowi. Jako pierwsza gościnnie wystąpiła Anna Dwojnych z Płocka, ubiegłoroczna laureatka konkursu, która przeczytała swoje wiersze, nagrodzone w 2012r. Następnie Grażyna Wojcieszko (przewodnicząca Jury) i Kazimierz Żarski opowiedzieli o wynikach tegorocznego konkursu, o wrażaniach, jakie wywarły na nich konkursowe wiersze i ich poziomie. W tym roku nagrody otrzymali:

– wyróżnienia specjalne:

1. Paulina Babiuch z Sosnowca, godło Beatrycze,
2. Natalia Pałczyńska z Warszawy, godło Jolly Roger,

– wyróżnienia:
1. Paweł Bień z Jeleniej Góry, godło F.M. Faberman,
2. Dorota Hajduk z Rybnika, godło Złotowłosa,
3. Katarzyna Anita Piotrowska z Krześlina (gmina Suchożebry), godło Cairenn.

Spośród wyróżnionych osób na finał przyjechała Katarzyna Anita Piotrowska, która miała okazję zaprezentować wszystkim swoje wiersze. Wiersze osób nagrodzonych, które z różnych przyczyn na finał konkursu nie mogly przyjechać, przeczytała Anna Meler.

W tym roku „Cisową gałązkę” otrzymał Mateusz Bobowski z Krakowa. Laureatowi nagrodę wręczyła osobiście Starosta Tucholski Dorota Gromowska, która była jej fundatorem. Mateusz Bobowski przeczytał nagordzone wiersze i powiedział kilka słów o sobie.

Tegoroczny laureat Mateusz Bobowski z Krakowa

Upominki otrzymały również osoby z tereny gminy Cekcyn, które uczestniczyły w konkursie. Spośród nich swój wiersz przeczytała Gabriela Brygman z Zalesia.

Gościem specjalnym spotkania był Jan Sabiniarz – poeta mieszkający w Powałkach, architekt, malarz, który przy dźwiękach nastojowej muzyki przeczytał kilka swoich wierszy.

Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przy kawie. Był też czas na luźne rozmowy przy dźwiękach gitary, zakup tomiku Jana Sabiniarza i osobiste w nim dedykacje.

 http://www.cekcyn.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook