27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Co z kompleksem Tuchola Park?

2 min read

To już trzecia skucha, ostatnia nastąpiła z ostatnim dniem listopada, kiedy wcześniej otrzymaliśmy zapewnienie, że właśnie w tym terminie zostanie wbita w ziemię pierwsza łopata. Niestety, nic takiego się nie wydarzyło. W skrajni działki przy Świeckiej w Tucholi dalej tkwi baner informujący, że…, ale to widzimy każdego dnia. Sprawa niedokończona, czyli wędrujemy do źródła i pytamy co się dzieje?

Krótki wywiad w tucholskim starostwie przynosi efekt, ze strony tej jednostki procedury zostały zakończone, pozostaje Urząd Gminy w którym po rozmowie z Panem Wiceburmistrzem ustalamy, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik, jedynym novum jest działanie przyszłego marketu „Lidl”, który funkcjonuje według swoich procedur, a te powodują pewne perturbacje dotyczące drogi dojazdowej  i działki, na której stanąć ma niemiecki market. Czyżby kwestie własności i negocjacyjne z właścicielem terenu?

Co dalej? Pojawił  się kolejny termin rozpoczęcia budowy, ale mówiąc bardzo oględnie, jest dosyć mglisty, ponieważ dotyczy już nieokreślonej daty wiosną 2020 roku. I w ten sposób mamy już roczny poślizg inwestycyjny i zapewne nie jest on ostatni. Można się domyślać, jak komplikuje się sytuacja inwestora głównego.

Co pozostaje? Oczekiwanie, a w tym czasie tucholanie dalej będą robili zakupy w Chojnicach, Czersku i Bydgoszczy, ci bardziej wybredni wybierają Gdańsk z prostych przyczyn, tucholskie sieci handlowe nie spełniają oczekiwań klientów, co do rozmaitości towarów, a tym bardziej cen.

Szkoda, ale nie mamy na to wpływu, to inwestorom powinno zależeć na klientach, bilans zysków? Zero.


(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook