5 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Covidowe kontrole w marketach

1 min read

Miejscowi stróże prawa wraz z pracownikami Sanepidu, sprawdzają sklepy wielkopowierzchniowe pod kątem przestrzegania przepisów związanych z pandemią COVID-19. Stosowanie się do panujących obostrzeń ma na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich oraz zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Podczas wspólnych kontroli miejscowych marketów, funkcjonariusze Policji oraz pracownicy Sanepidu zwracają szczególną uwagę na przestrzeganie zasad związanych m.in. z zachowaniem dystansu społecznego, zakrywaniem ust i nosa, odpowiednią ekspozycją środków do dezynfekcji oraz wyznaczonym limitem klientów. Cieszy fakt, że mieszkańcy oraz personel w sklepach stosują się do panujących obostrzeń. Taka odpowiedzialna postawa niewątpliwie pomaga w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Nie zapomnijmy, że osoby, które łamią zasady sanitarne może czekać wysoki mandat karny. Rażące naruszenia obowiązujących obostrzeń mogą też zakończyć się wnioskiem do sądu i informacją do Sanepidu. W tym przypadku sąd ma możliwość nałożyć grzywnę do 5 tysięcy złotych, a Sanepid nawet do 30 tysięcy złotych.


(red.)

KPP – Tucvhola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook