22 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

CZAD I OGIEŃ, OBUDŹ CZUJNOŚĆ ! NIE BĄDŹ GŁUPI I NIE DAJ SIĘ ZABIĆ! (NEWS EXPRESS)

1 min read
Krzysztof Łangowski, dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej Powiatowej Straży Pożarnej w Tucholi nie pozostawia złudzeń.

Rozpoczął się sezon grzewczy i powraca temat stary jak świat – ciągłe zagrożenie niewyczuwalną śmiercią – zatruciem tlenkiem węgla, czyli popularnym czadem. Jest bezbarwny, bezwonny, zabija w mgnieniu oka.  Tam, gdzie główne ogrzewanie stanowi piec węglowy, ogrzewanie gazowe (popularny Junkers), zagrożenie jest największe.

W tym roku strażacy prowadzą akcję pt. „Czad i ogień, obudź czujność!” i ruszają z cyklem pogadanek tylko po to, aby czujnik-czadu uświadomić ludziom, że nie są supermenami. Nieszczelne instalacje gazowe, dymne, zdezelowane piece i byle jaki opał, stanowią zagrożenie. Koniecznością staje się współpraca z kominiarzami i doposażenie domostw w specjalne detektory. Ich koszt sięgnąć może kilkudziesięciu złotych, drogo? A ile warte jet życie Twoje i Twoich najbliższych? Właśnie, nie bądź głupi i zwyczajnie kup to urządzenie. Pamiętaj jednak o tym, że na rynku istnieje wielu „cwaniaków”, którzy krążą po osiedlach w poszukiwaniu naiwnych. Zanim kupisz, sprawdź wszystko, również to, czy nie przepłacasz, albo nie zawierasz „dziwnej” umowy.

Nie potrzeba doktoratu, aby zamontować podobne urządzenie, wystarczy przeczytać instrukcję i przetestować czujnik.

_______________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook