22 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Czy Burmistrz Tucholi nie panuje nad swoimi inwestycjami?

3 min read

Rozpoczyna się remont dwóch miejskich „arterii” w Tucholi: Dworcowej i Pocztowej. Pomimo zapewnień pana Burmistrza, jest kosmiczne opóźnienie. Jednak… w tej chwili, to chyba najmniejszy problem…

Magistrat milczy, ale w mieście dzieje się coś wyraźnie niepokojącego. Zapowiadana inwestycja – ścieżka pieszo/rowerowa z Tucholi do Bladowa „wzięła w łeb”.

Remont wspomnianych dwóch ulic wygląda groteskowo w połączeniu z nonsensem, którego jesteśmy świadkami od piątku, można odnieść wrażenie, że Burmistrz Tucholi kompletnie nie panuje nad tym, co dzieje się w mieście. Nawet, jeżeli to stwierdzenie wobec włodarza może mu wydawać się krzywdzące, tak sytuację odbierają czytelnicy TOKiS-a, którzy dosłownie „zbombardowali” naszą skrzynkę mejlową listami.

Kilka dni temu, przed południem, na teren dawnego „Stolbudu” wjechały dwa auta jedno prywatne, drugie służbowe. Przyjechały z tucholskiego magistratu. Jaki był cel tej wizyty? Prawdopodobnie spotkanie z lokalnym potentatem budowlanym w dziedzinie budowy dróg. Cóż, firma dobra, z tradycjami, ma na koncie sporo sukcesów i jest stąd.

Czy rozmowa z szefem wspomnianej firmy miała konkretny cel? Jeżeli tak, to co nim było? Tutaj możemy tylko się domyślać, ale potencjalny wniosek nasuwa się sam, skoro od piątku w centrum naszego nieszczęśliwego miasteczka pojawiły się znaki, które zepsuły zmotoryzowanym ( i nie tylko), mieszkańcom i turystom humor, to coś się zaczyna dziać.

Nowe oznakowanie nie pozostawia złudzeń, ruszyły roboty przy Dworcowej, HURRA!

Jednak, cóż to? Przy wspomnianej nic się nie dzieje! To może w sobotę? Też nic, to pewnie w systemie nadgodzin roboty ruszą w niedzielę. Nic z tego!

Kto jest właścicielem tak wybitnego umysłu, że zamknął ruch na cały weekend, skoro prace ruszą być może w poniedziałek?

Najciekawszym jednak będzie to, kto dokona tego remontu? Wiemy,  że przetarg wygrała znana firma, działająca na placach budów całej POLSKI. Czyżby znaleziono podwykonawcę i to w tempie ekspresowym? Czy będzie nim wspomniana firma z Tucholi z siedzibą w dawnym „Stolbudzie”? To byłoby ciekawe.

Spekulując dalej, spotkanie przedsiębiorcy i włodarza mogło też dotyczyć wspomnianej ścieżki do Bladowa, co miałoby uzasadnienie czysto finansowe, o którym opinia publiczna prawie nic nie wie.

Oczywiście, daremnie poszukiwać jakichkolwiek wiadomości w witrynie miejskiej, tam jak zawsze królują wyłącznie te dobre, nastawione na utrwalenie bardzo pozytywnego wizerunku pana Burmistrza.

Ostatnie wpadki włodarza miała przykryć informacja, którą otrzymały niektóre z mediów. Tym razem, odtrąbiono kolejny sukces  ( czy na pewno?) w sprawie drogi 240, która rzekomo ma zostać wreszcie wyremontowana. Medialnym symptomem była wieść, że oto Urząd Marszałkowski z siedzibą w Toruniu, ogłosił wreszcie przetarg na remont rozwalonej od lat 240-stki.

Tuchola dostąpi gigantycznego zaszczytu i łaski, że droga wojewódzka będzie wyremontowana na odcinku Tuchola – Świecie. Tak naprawdę, odpowiedzialni za stan tej drogi, powinni stanąć przed obliczem sądu za to, że są współsprawcami tragedii, które wydarzyły się właśnie tam.

Trudno też uwierzyć w to, że tylko włodarz Tucholi ma zasługi w materii remontu tej drogi. Innymi słowy, Starostwo Powiatowe nie partycypowało w próbach lobbowania na korzyść tej inwestycji? To przecież niedorzeczność…, być może było właśnie odwrotnie.

Ludzie patrzą komentują, śmieją się i wściekają, taka jest obecna rzeczywistość i wyraźny spadek notowań obecnego pana Burmistrza, pomimo innych zasług, o których nikt już nie pamięta.

_________________________

(mrf.)

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook