16 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Czy chcesz wziąć udział w VI Historycznym Pochodzie Borowiaków?Zapraszamy do udziału!

2 min read

8 lipca br. (sobota) w Tucholi odbędzie się VI Historyczny Pochód Borowiaków. Rozpocznie się o godz. 16:00.

Serdecznie zapraszamy do przygotowania i zaprezentowania w pochodzie postaci, miejsc lub wydarzeń ważnych dla historii Borów Tucholskich lub w sposób znaczący wpływających na ich aktualną rzeczywistość – także tę bardzo lokalną. To od nas wszystkich zależy, czy zdołamy w ciekawy i atrakcyjny sposób stworzyć i upowszechnić tę żywą lekcję historii, jednoczącą wszystkie osoby i instytucje, którym zachowanie tożsamości, tradycji i poczucia wspólnoty Borów Tucholskich leży na sercu.

Historyczny Pochód Borowiaków jest ważną dla zachowania lokalnej tożsamości imprezą kulturalno-edukacyjną, uhonorowaną m.in. Wyróżnieniem Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej za inicjatywy kulturalne przyczyniające się do budowania społeczeństwa obywatelskiego. Około 400 wolontariuszy przebranych w stroje z różnych epok, obrazujące postaci i wydarzenia dotyczące historii i kultury regionu, oferuje uczestnikom i widzom pochodu żywą lekcję historii.

Tegoroczna edycja Historycznego Pochodu Borowiaków organizowana jest wspólnie z Partnerstwem Lokalna Grupa Działania Bory Tucholskie, które w Parku Zamkowym (tu kończy się trasa pochodu) organizuje imprezę plenerową promującą Lokalną Strategię Rozwoju „Dekel do Borowiackiej Grapy”. Jako wydarzenie towarzyszące Dniom Borów Tucholskich Historyczny Pochód Borowiaków jest też wspierany przez gminę Tuchola.

Serdecznie zapraszamy do przekazywania wypełnionego formularza zgłoszeniowego w terminie do 13 czerwca 2017 r. na adres mailowy promocja@tuchola.pl Pod tym adresem oraz pod numerem telefonu 52-55 90 738 można uzyskać dalsze szczegóły dotyczące planowanej imprezy i sposobu jej realizacji. Prosimy też o wsparcie organizacji imprezy poprzez przekazanie stosownej informacji wszystkim, który mogliby być zainteresowani udziałem w niej.

 

Wydział Rozwoju Lokalnego i Funduszy Europejskich

Starostwo Powiatowe w Tucholi

ul. Pocztowa 7

89-500 Tuchola

__________________________

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook