16 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Czy odżyje idea powstania przystanku kolejowego w Rudzkim Moście?

2 min read

O tej sprawie prawie już zapomniano, ale idea przetrwała do dzisiaj, ba mało tego,w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu znajdują się nawet stosowne dokumenty w tej sprawie!

Pomysłodawcą i inicjatorem powstania przystanku kolejowego w Rudzkim Moście (gm. Tuchola, kuj – pom) jest pan Józef Prostojanek – społecznik, znakomity sędzia bokserski, którego bliżej przedstawiać nie trzeba, a  który zwyczajnie chciał go wywalczyć dla mieszkańców Rudzkiego Mostu. Mijały lata, sprawa została zapomniana, jednak nie przez pomysłodawcę, z którym na ten temat rozmawialiśmy w poniedziałek.

O tej inicjatywie obywatelskiej nie wiedzieliśmy dotychczas zbyt wiele, jednak po rozmowie z panem Józefem, zarysował się dość mglisty obraz inwestycji, która być może przydałaby się tej społeczności. Nasz rozmówca uznał,że właśnie teraz jest ten właściwy czas, by do sprawy powrócić.Trudno się z tym zdaniem nie zgodzić, pan Józef stara się zainteresować sprawą któregoś z kandydatów do fotela Burmistrza Tucholi, zwłaszcza teraz, przed wyborami do samorządów. Snuje nadzieje, że być może ktoś wykorzysta ten pomysł w swojej kampanii wyborczej i go przeforsuje w przyszłości z pożytkiem dla wszystkich. Przekonuje również o tym, że wybudowanie peronu nie jest wielkim wydatkiem, wystarczy chcieć.

Czy ten pomysł doczeka się zainteresowania i realizacji? To pytanie do tej chwili, pozostaje bez odpowiedzi.


(red.)

Fot. SC

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook