4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Czy rzeczywiście psia karma pachnie lepiej od konserw z OPS-u?

2 min read

Problem konserw był jest i będzie, to właśnie do puszek producenci ładują wszelkie odpadki ( skóry i pazury), wcześniej je mieląc i traktując przyprawami z tablicy Mendelejewa. Nie ma tutaj niczego nowego. Problem w tym, że „za czasów komuny” robiono to lepiej.

Dzisiaj, podobne frykasy serwuje nam unia w ramach pomocy biednym. I robi to, ale tylko jeden Pan Bóg wie, co

zawiera taka puszka. Po jej otwarciu, naszym oczom ukazuje się spienione coś, co pachnie gorzej, niż karma dla psa, tak przynajmniej w luźnej interpretacji brzmi osąd radnego miejskiego pana Andrzeja Jerosławskiego, który zainteresował się tym, co rozdaje tucholski OPS.

Punkt dla radnego za to, że zadał sobie trud i zdobył taką konserwę mięsną. Jak tego dokonał? Poszedł do sklepu, kupił dobrą (z odpowiednią zawartością mięsa) , markową konserwę, a następnie zaproponował wymianę osobie, której wręczono paczkę żywnościową w której było wspomniane, „zapuszkowane coś”. Radny zachował się jak bohater radykalnego japońskiego eposu – kamikadze, otworzył puszkę i wbrew wszelkim zasadom bezpieczeństwa wpierw ją powąchał.  Czy skosztował? Kroniki tego nie podają, a radny TOKiS-owi raczej się nie zwierza, słowem, trudno powiedzieć, ale smród konserwy unijnej, bez wątpienia wywarł wrażenie na radnym. Swoimi spostrzeżeniami postanowił się podzielić z innymi radnymi, podczas ostatniej sesji, kiedy jedną z zaproszonych była pani dyrektor tucholskiego OPS-u.

Okazuje się, że szefowa zacnej instytucji nie ma  pojęcia o tym, co zawierają puszki z mielonką, prawdopodobnie nigdy nie skosztowała zawartości i… słusznie, ale z pewnością zrobią to podopieczni OPS-u, chociaż…, radny Jerosławski ma informacje, że otrzymujący paczki żywnościowe w tym konserwy, nie jedzą ich, zawartość puszek wrzucają do misek zwierząt domowych. Może warto o tym zawiadomić Towarzystwo Przyjaciół Zwierząt?

Co wydarzyło się później? O tym opowiada nasz kolejny NEWS.


(red.)

Fotografia poglądowa

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook