26 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Czy ten patronat, to tylko kurtuazja?

1 min read
Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego objął swoim honorowym patronatem tegoroczną edycję Historycznego Pochodu Borowiaków, realizowaną wspólnie przez Lokalną Grupę Działania Bory Tucholskie i Powiat Tucholski.

9 lipca 2016r. już kolejny raz ulicami Tucholi przemaszeruje barwny korowód, przypominający mieszkańcom i turystom w obrazowy sposób historię naszej okolicy. W tym roku Historyczny Pochód Borowiaków rozpocznie obchody Dni Borów Tucholskich. Tego samego dnia planowane są obchody Dni Folkloru Borowiackiego organizowane tradycyjnie przez Tucholski Ośrodek Kultury, co wzbogaci ofertę dla osób przyjeżdzających z daleka na to wydarzenie. Wsparcie organizacyjne zadeklarowały wszystkie samorządy gminne, a powodzenie przemarszu zależeć będzie przede wszystkim od mieszkańców i organizacji prezentujących postaci lub wydarzenia historyczne.

Już teraz zapewnione zostało wsparcie województwa w organizacji i promocji pochodu: wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Marszałka Województwa, a Zarząd Województwa przyznał 4 tysiące złotych dotacji na współfinansowanie jego realizacji. Czynione są starania o pozyskanie środków z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, co pozwoliłoby m.in. na sfinansowanie przyjazdu dodatkowych barwnych grup rekonstrukcyjnych, jak też z programu rządowego Patriotyzm Jutra na wydawnictwo albumowe utrwalające prezentowaną żywą historię.

Warto zarezerwować sobie już teraz 9 lipca 2016 roku i zaprosić krewnych i znajomych, by uczestniczyć w Historycznym Pochodzie Borowiaków lub choć oklaskiwać społeczników przybliżających nam elementy fascynującej, wielokulturowej historii Borów Tucholskich.

___________________

red.

tucholski.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook