19 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Czy to jest próba wyborczego, zbiorowego przekupstwa?

3 min read

Wybory na Dudę, ups, najmocniej przepraszam, na prezydenta, to temat, którym żyją media zarówno nasze, jak i takie jakieś nie nasze. Politycy  / kandydaci prześcigają się w oszczerstwach, mowie nienawiści, hejcie, a teraz doszła nowa droga zapewnienia sobie sukcesu – próba przekupstwa wyborców naszymi własnymi pieniędzmi, za które władza kupuje atrakcyjne towary. To „świetny pomysł”.

I wcale nie mam na myśli nowego żyrandola ze złota, a tym bardziej długopisu, mowa będzie o wozach bojowych dla strażaków, których wraz z lokalnymi samorządami i wyborcami wciągnięto w nowa grę pt.”Bitwa o wozy”.

To się w głowie nie mieści, ale jakiś domorosły pijarowiec wreszcie wpadł na prostą receptę, gdzie poszukać elektoratu, który zapewni dalszą pełnię władzy socjalistom z obozu rządowego, który narobił właśnie w portki, obawiając się wygranej wyborczej innego kandydata. Pełnia władzy, czyli prezydent i rząd z jednej opcji, finansowanej przez ludzi, którzy właśnie pogrążają się w inflacji, a która minęła  cyfrę „5”, bo o tyle jest szybsza w Polsce, niż w innych krajach. W związku z tym trudno się dziwić mennicom, które dodrukowują pieniądze na trzy zmiany. Czy kolejnym programem rozdawniczym będzie „Menel plus”?

– W każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największa frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki – powiedział wiceminister Maciej Wąsik. 16 takich pojazdów sfinansuje w całości MSWiA. O profrekwencyjnej inicjatywie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowali na sobotniej (20 czerwca br.) konferencji prasowej wiceministrowie Maciej Wąsik i Paweł Szefernaker oraz komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak.

– Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wpiera straże pożarne, również Ochotnicze Straże Pożarne, w sposób znaczący i dynamiczny. W tym roku dofinansowano zakup rekordowej liczby 517 samochodów, które przekazano strażom pożarnym – powiedział wiceminister Maciej Wąsik.

Warunkiem przekazania samochodów ochotniczym strażom pożarnym był wkład własny samorządu w postaci 200 tys. zł. Większość samorządów, które znalazły wkład własny, otrzymały samochody ciężkie, średnie oraz lekkie. Dla tych gmin, najmniejszych, które nie mogły wygospodarować takich środków na zakup wozu, MSWiA przygotowało natomiast profrekwencyjną propozycję. – Ta gmina do 20 tys. mieszkańców, której frekwencja wyborcza będzie najwyższa w województwie, otrzyma od komendanta głównego PSP środki na sfinansowanie w całości jednego z 16 średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych – powiedział wiceminister Maciej Wąsik. Wartość jednego samochodu to niemal 800 tys. zł.

– Jako współprzewodniczący Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego chciałbym zaapelować do wójtów, burmistrzów, radnych ze wszystkich opcji politycznych, byśmy razem za tydzień walczyli o jak najwyższą frekwencję wyborczą – powiedział podczas konferencji wiceminister Paweł Szefernaker. Jak dodał, inspiracją dla programu MSWiA były m.in. zeszłoroczne akcje profrekwencyjne samorządów. – My bierzemy dobry przykład od samorządów i tego typu akcję dzisiaj zapowiadamy – podkreślił.

Nadbryg. Andrzej Bartkowiak – komendant główny PSP powiedział, że nowe wozy umożliwią strażakom ochotnikom jeszcze sprawniejsze działanie. – Każdego dnia strażacy ochotnicy i strażacy z Państwowej Straży Pożarnej ratują życie, zdrowie i mienie. W 2019 roku OSP pierwsze na miejscu akcji były ponad 200 tys. razy, a w tym roku już ponad 100 tys. razy – powiedział.

W kontekście wyborów prezydenckich wiceminister Paweł Szefernaker poinformował również, że maksymalnie do wtorku te samorządy, które zgłosiły zapotrzebowanie na środki dezynfekujące i ochrony osobistej, niezbędne do bezpiecznego przeprowadzenia głosowania, otrzymają je od rządu.

To się nie mieści w głowie lub jak kto woli w… pale.


(mrf.)

Źródło: gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook