2 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Czy w naszej gminie pojawią się tzw. „uchodźcy”? ( „na gorąco”)

2 min read

W Europie trawa imigracyjne szaleństwo, obcy nam kulturowo i mentalnie ludzie, o korzeniach muzułmańskich, masowo zalewają kolejne kraje.

Dzięki braku odpowiedzialności przemijającego rządu, praktycznie nieokreślona m18841758,MAPA-WNIOSKI-O-STATUS-UCHODZCY-2.jpgliczba obcych może trafić ( i już trafia – Bieszczady) do Polski. Oczywiście do chwili, gdy „socjal” w Polsce będzie na obecnym poziomie, docelowym miejscem muzułmanów są do tej chwili Niemcy.

Warto jednak uświadomić sobie oczywisty fakt, że w chwili, gdy państwa sąsiadujące z Polską pozamykają granice, „uchodźcy” wybiorą nawet „mniejsze zło”, licząc na jakiekolwiek zmiany, wybiorą RP. W tym czasie może wydarzyć się wiele.

Pantoflową pocztą, naszą gminę, obiegła informacja o tym, że właśnie u nas stworzone będą jedno, a może kilka miejsc, gdzie „uchodźcy” być może zamieszkają.

Pojawiły się nawet konkretne nazwy obiektów i miejscowości. Sytuację dodatkowo zaogniła informacja, którą opublikowała lokalna telewizja, ściślej wywiad z dwoma politykami – parlamentarzystami: senatorem Andrzejem Kobiakiem oraz europosłem Tadeuszem Zwiefką.

Obaj parlamentarzyści bezkrytycznie zgadzają się na rozlokowanie „uchodźców” w Polse, Zwiefka idzie nawet o krok dalej, twierdząc, że Europa powoli daje sobie radę z rzeką ludzi.

Stek bzdur, wystarczy sprawdzić to w światowej sieci. Sytuacja już dawno wymknęła się spod kontroli. W odniesieniu do Polski, ludzie mają nadzieję, że niekorzystne dla Polski rozmowy w sprawie tzw. „kwot” (wyjątkowo niezdarny zwrot)), które przeprowadził PO-wski rząd, zostaną zrewidowane, lub wręcz odrzucone, przez PiS, który właśnie wygrał wybory i chce błysnąć.

TOKiS – PRESS szukał informacji u osoby najbardziej kompetentnej w mieście – u pana Burmistrza. I rzeczywiście, czas jakiś temu w trakcie innych, okazjonalnych rozmów z przedstawicielami władz, zasugerowano burmistrzowi odpowiedź na pytanie, czy ewentualnie nasza gmina dysponuje jakimiś wolnymi obiektami, jednak nie padło pytanie wprost w odniesieniu do sprawy tzw. „uchodźców”.

Burmistrz świetnie zareagował, dając jasno do zrozumienia, że jest to prawie niemożliwe, a gdyby nawet, to lokalna społeczność skłonna byłaby ewentualnie rozważyć zaproszenie Polaków, którzy w tej chwili znajdują się w strefie wojny Ukrainy z putinowską Rosją.

Nie wiemy, co wydarzy się w najbliższej przyszłości, ale coraz więcej polskich miast i miasteczek nie dopuszcza nawet do myśli scenariusza, aby przyjmować „uchodźców w burkach” z postawami roszczeniowymi, gdzie ewentualne skutki takich działań mogą wyrwać się spod kontroli.

Jeszcze kilka tygodni temu Burmistrz Chojnic wykazał chęć przyjęcia rodziny tzw. „uchodźców”, ale według naszych informacji, nasz sąsiad się rozmyślił, być może jest tutaj odrobina zasług TOKiS-a, mamy wierne grono czytelników w Chojnicach (pozdrawiamy), a o sprawie szeroko mówiliśmy.

Nie ukrywajmy tego, ryzyko jest zbyt duże, a w tej kwestii jesteśmy bardzo konserwatywni i chwała Bogu!
________________________

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook