15 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Dantejskie sceny na ulicy Świeckiej w Tucholi? Są tylko kwestią czasu!

2 min read

Tak zapewne brzmieć będzie komunikat, który poprzez swoje krótkofalówki odbierać będą funkcjonariusze tucholskiej drogówki z chwilą, kiedy tej zimy spadnie pierwszy śnieg. Oczywiście, sytuację będzie można uznać za pozytywną z czysto ekonomicznego punktu widzenia. Policjanci będą mieli wyjątkowo blisko i nie będą marnotrawić paliwa w radiowozach, aby dotrzeć do miejsc zdarzeń drogowych. Większość z nich będą mieli w opłotkach, miejscowej Komendy.

A wszystko za sprawą głupoty tych, którzy stworzyli miejsca parkingowe wzdłuż tytułowej ulicy. Wystarczy jeden wtorek i najazd „niedzielnych kierowców” z okolicznych wsi, którzy w swoich podrasowanych dyktą (spojlery) bolidach, spowodują na Świeckiej istny pogrom w chwili, gdy stracą panowanie nad pojazdem. A to, że tak się stanie jest pewne, jak inwestycja w „Amber Goldzie”.  Każde zaparkowane auto, wzdłuż najważniejszej arterii miasta, od Dworcowej, aż do okolic PK prędzej, czy później stanie się ofiarą, przynajmniej stłuczki. Na porządku dziennym, będzie także problem z odśnieżaniem, dlatego serdecznie współczujemy firmie, która zajmie się odśnieżaniem miasta. Hmm, a może to celowe działanie, nastawione na zniszczenie tej firmy? Tak, czy inaczej, właścicielowi proponujemy odnalezienie bardzo rzetelnej firmy ubezpieczeniowej i jak najszybsze zawarcie odrębnej umowy OC.

 

Najgorzej będzie w okolicach wysepek, gdzie rzekomo chronić się mają piesi. Także im przyda się dodatkowe ubezpieczenie, najlepiej od śmierci pod kołami pojazdów. Dlaczego? Ponieważ drogowcy w swojej niepojętej wręcz „mądrości” dojazd do wysepek wyprofilowali tak, aby stanowiły zakończenie łuków. Mniej uważny kierowca zwyczajnie wpadnie na krawężnik (wyjątkowo niebezpieczne miejsce z taką formą utrudnienia ruchu, odnajdziemy na skrzyżowaniu Starodworcowej ze Świecką, tuż przy końcu muru cmentarnego), samochód wpadnie w poślizg, odwróci się, taranując wysepkę i wszystkich tych, którzy będą w jej pobliżu.

 

Przyuliczne parkingi na prawym pasie Świeckiej (kierunek rondo) przedzielone są wyjazdami z posesji. Parkingi te usytuowano w taki sposób, że wyjeżdżający z własnych posesji kierowcy, nie mają widoczności zarówno w lewo, jak i w prawo. Dodatkowo, kierowcy pojazdów, którzy jadą od strony centrum, będą zaskakiwani gwałtownymi wtargnięciami pojazdów, które będą włączały się do ruchu ( pojadą na tzw. czuja).

 

Zapowiada się ciekawa zima i właśnie zastanawiamy się, czy nie skorzystać z uprzejmości właścicieli okolicznych domów w sprawie zamontowania w tym rejonie, na stałe, naszych kamer. To byłoby wyjątkowo ciekawe doświadczenie, które na bieżąco mogliby oglądać internauci z całego świata.

 

Szerokości!

 

Mariusz R.Fryckowski

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook