25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Dlaczego ten scenariusz jest zawsze taki sam?

2 min read

Cekcynek, to maleńka wioska na trasie z Tucholi do Cekcyna. To jakby przedmurze większego sąsiada. Po obu stronach zadbane domy, kwitnące ogrody. Wszędzie dookoła powstają domy budowane zgodnie z obowiązującymi trendami. Wszystko wydaje się być w najlepszym porządku. W tej wsi mieszka i pracuje wielu rolników. Ich gospodarstwa stoją na skraju ich uprawnych pól.

Jesteśmy tym razem zainteresowani techniką budowy domów, systemem szkieletowym. To dobry sposób na szybkie i tanie wybudowanie swojego budynku. Zjeżdżamy z głównej trasy i powoli posuwamy się polną drogą, aż do skraju lasu. I nagle…, szok! Znajdujemy się pośród góry śmieci.

Czegóż tam nie było…, stare kanapy, fotele, sterty opon, porzucone narzędzia rolnicze, maszyny, odpady, które w naturalnych warunkach nigdy się nie rozłożą. To nie jest przypadek, ktoś umyślnie w pobliskim lesie stworzył sobie swój prywatny śmietnik. Las jest dobrem ogólnym, należy formalnie do Państwa, czy ktoś zbyt dosłownie potraktował slogan, że Państwo to On – śmieciarz ?

Sprawa bez precedensu, jak wiele tego typu w całym powiecie. Zastanawia tylko…, jakim trzeba być idiotą i jaki trzeba mieć tupet, aby coś takiego miało miejsce w XXI wieku? Nielegalne wysypisko, to dzieło konkretnego człowieka, nie trzeba go specjalnie szukać. Wystarczy unieść obiektyw i wykonać zdjęcie.

___________________________

Otóż, Drogi Panie, postanowiliśmy dać Panu szansę, (choć wcale Pan na nią nie zasłużył) na uprzątnięcie tych świństw, gwarantujemy, że przyjedziemy na miejsce ponownie i jak zawsze w najmniej oczekiwanym momencie.

TOKiS – PRESS

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook