28 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

DNI CEKCYNA ROZPOCZĘTE!

1 min read

I potrwają aż dwa dni. Rozpoczął je wczoraj mocny akcent pogodowy, wreszcie wstało rozleniwione słoneczko po to, aby plenerowa impreza właśnie w pięknym Cekcynie rozwinęła się na dobre!

Wielka fiesta trwała jużod popołudnia, a mnogość kramików przyparwiała o głowę. czegóż tam nie było…, dla każdego coś miłego. Na własnej ręce można się było przekonać o tym, czym jest ciekły azot, jak działają zabawki z „zamierzchłej” przeszłości. Doskonale smakowała wata cukrowa, a loteria fantowa przyciągała jak magnes. Nie brakowało też gadżetów, również replik z czasów średniowiecza, a okoliczni artyści i mistrzynie regionalnej kuchni dawały pewność, że nikt nie umrze z głodu i pragnienia. Nie brakowało też wodnych atrakcji. Iście szatański przejazd skuterem wodnym, choć kosztował „piątala” za minutę, zapewniał niesamowite doznania. Na taflę przepięknego jeziora wyległy również i inne „pływadełka”. Wójt Cekcyna ma powody do zadowolenia, bo jak to w Cekcynie, tam nawet oddycha się inaczej.

Dzisiaj od 16-stej ciąg dalszy, będzie się sporo działo, przyjeżdżajcie pamiętając o tym, że o 19-stej w tucholskim kościele pw. Bożego Ciała odbędzie się kolejny koncert z udziałem znakomitych artystów.

_________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook