31 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Do Tucholi napływają dary od Przyjaciół, które natychmiast trafiają do najbardziej potrzebujących

2 min read

Dary od naszych Przyjaciół z Torunia, sprzęt od anonimowych darczyńców, do naszego miasta spływa strumień pomocy otwartych na cudzą krzywdę serc.

To niezwykle krzepiąca informacja, Polska powoli dowiaduje się, że nie tylko Sośno, Rytel, Chojnice, a również NASZ POWIAT bardzo mocno ucierpiał, a w sposób szczególny: Kęsowo, Gostycyn, Woziwoda, Raciąż, Tuchola itd.

Bez prądu ciągle pozostaje wiele domostw, najbardziej pesymistyczne prognozy przewidują, że ten stan potrwać może aż do pierwszych dni września! Oby się nie sprawdziły…

Dzisiaj, ponad tydzień od wydarzeń, przez Sępólno Krajeńskie przejechał konwój wojskowy, według niesprawdzonych informacji, sprzęt i ludzie w mundurach dotarli na skraj gmin: Gostycyn i Kęsowo. Mamy ciągle więcej pytań, niż odpowiedzi, ale rozumiemy, że po tym kataklizmie na wysokości stanęły tylko lokalne społeczności i oddane nam służby. Reszta zawiodła, powoli, z cudzego nieszczęścia robiony jest polityczny cyrk. Po przedstawicielach partii rządzącej nadchodzi czas wizyt tzw. totalnej opozycji. Podobnie jak w poprzednim przypadku, pojawią się i wyjadą, zostawiając nas na łasce losu. Co najgorsze, nie można wyzbyć się wrażenia, że za chwilę rozpocznie się tępienie władz samorządowych, tych niepokornych, nawet nieupartyjnionych. Nie ma wątpliwości, że pierwsze symptomy tego stanu zobaczyć mogliśmy, podczas wizyty Pani Premier w Chojnicach, która udzieliła wywiadu rządowej tubie.

Bardzo zastanawiająca jest krytyka marszałków, doświadczonych przez los województw. Owszem, możemy ich nie kochać, ale publiczne ośmieszanie ich, jest zwyczajnym skandalem.

Toczy się gra i to ponad naszymi głowami, za chwilę o słynnej nawałnicy wszyscy zapomną, media dostaną nowe paliwo, dokładnie tak, jak dzieje się to z katastrofą w Smoleńsku, reparacjami wojennymi od Niemców i Rosjan, czy aferą Amber Gold. Gra pozorów? Nie, pranie mózgów Obywateli.

Kampania wyborcza ruszyła, jeńców nie będzie…, ludzka krzywda pozostanie. Nie dajmy się zrobić „w konia”, bądźmy mądrzy przed szkodą, obserwujmy i zapamiętujmy fakty, podjęcie decyzji w przyszłości, będzie łatwiejsze.


Mariusz R.Fryckowski

Fot. FB Gminy Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook