11 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Dobra wiadomość dla opiekunów ludzi starszych i zniedołężniałych! Szlaban podniesiony!

1 min read

copy-Beznazwy-77.jpgPrawie rok temu nieodpowiedzialny rząd obecnego premiera ośmielił się dokonać rzeczy niewyobrażalnej – pozbawił zasiłku opiekuńczego tych wszystkich, którzy opiekują się najbliższymi, często w podeszłym wieku  w dodatku schorowanymi.

Już wkrótce ten błąd zostanie naprawiony, dzięki tym, którzy zaprotestowali przeciwko tej jawnej niesprawiedliwości. Ustawa przywracająca świadczenie oczywiście otrzymała zielone światło ze strony prezydenta, została także przegłosowana ze skutkiem pozytywnym przez posłów i w efekcie już za około dwa tygodnie rozpocznie się proces przywracania zasiłku tym, których pozostawiono na pastwę losu.

Nie będzie to prosta sprawa. Jak ustaliliśmy dzisiaj u źródła każdy, kto otrzymywał świadczenie do lipca 2013 roku, zostanie wezwany ( już samo określenie zakrawa na skandal!) do siedziby OPS-u, gdzie przeprowadzona zostanie z nim rozmowa w efekcie której, trzeba będzie ponownie wypełnić stosowny wniosek. Jak nas zapewniono, nie będzie trzeba kolejny już raz powielać dokumentów związanych z wcześniejszym zatrudnieniem. Kiedy zostanie wypłacony pierwszy zasiłek? Tego jeszcze nie wiemy, ale obawiamy się, że powstanie kolejne opóźnienie, które rządzący,  jak zawsze, dobrze wkalkulowali w obecny budżet.

________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook