22 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Dotacje na prace w zabytkach trafią również do naszego powiatu!

2 min read
Na prace konserwatorskie i remonty w zabytkowych obiektach naszego regionu trafi w tym roku 4,7 miliona złotych wsparcia z budżetu województwa oraz nowego Regionalnego Programu Operacyjnego. Dotacje umożliwią realizację 138 zadań.

– Od lat systematycznie wspieramy remonty i prace konserwatorskie w zabytkach Kujaw i Pomorza. Działania w tym zakresie dostrzegła Unia Europejska, która przyznała naszemu województwu wyróżnienie w prestiżowym konkursie „Europa Nostra Awards”. My również wyróżniamy najlepszych w ochronie zabytków przyznając co roku Medale Hereditas Saeculorum  – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W latach 2009-2014 Urząd Marszałkowski skierował na remonty w zabytkach ponad 53 miliony złotych dotacji z budżetu województwa oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Dofinansowanie trafiło dotychczas na realizację blisko 700 zadań. Więcej na ten temat tutaj.

W tym roku na realizację 138 przedsięwzięć trafi kolejne 4,7 miliona złotych. Z tego wielkiego tortu mały kawałek trafi do naszego powiatu.
Pieniądze umożliwią prace w:
  • Parafii Rzymskokatolickiej  p.w. Świętej Trójcy w Raciążu. Środki umożliwią prace konserwatorskie ołtarza głównego , to etap II.   – 20 000,00 złotych
  • Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Śliwicach. Pieniądze umożliwią częściowy remont, konserwację i modernizację organów w kościele parafialnym p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Śliwicach. Kwota – 19 999,99 złotych.
  • 20000 złotych trafi również do Wysokiej, ściślej do Domu Pomocy Społecznej (XVIII-XIX w.), spożytkowane będą na  prace konserwatorsko – restauratorskie – IV etap.

 

_______________________

(red.)

kujawsko-pomorskie.pl

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook