16 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej mł. bryg. Krzysztof Łangowski odszedł na emeryturę

2 min read

27 lutego 2017 roku ze służby w Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi odszedł na zaopatrzenie emerytalne dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej mł. bryg. Krzysztof Łangowski.

W uroczystości wzięli udział: Zastępca Kujawsko – Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Toruniu st. bryg. Artur Przybylski, Starosta Tucholski Michał Mróz, przewodnicząca Rady Powiatu Małgorzata Oller, Burmistrz Tucholi wraz z zastępcą, a także Wójt Gminy Cekcyn i Śliwice, Nadleśniczowie Nadleśnictw Woziwoda i Tuchola, Komendant Powiatowy Policji w Tucholi oraz przedstawiciele komend powiatowych PSP w Świeciu i Sępólnie Kraj. innych służb i inspekcji oraz koledzy emeryci.

Krzysztof ze strażą pożarną związany był od 23.10.1989 roku, początkowo jako przodownik roty, poprzez dowódcę zastępu, poprzez dowódcę sekcji już w Państwowej Straży Pożarnej, dowódcę zmiany doszedł do stanowiska dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Tucholi, funkcję tę piastował od 01.09.2007 roku. W ciągu tych kilkunastu lat służby ciągle podnosił swoje kwalifikacje. W roku 1995 uzyskał tytuł technika pożarnictwa kończąc Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu, w roku 2002 zdobył tytuł inżyniera pożarnictwa w zakresie inżynierii bezpieczeństwa pożarowego SGSP, po którym został mu nadany pierwszy stopień oficerski. Dwa lata później Krzysztof był już magistrem inżynierem pożarnictwa, z licznymi kursami i szkoleniami, których wymienić nie jesteśmy w stanie.

W ciągu 28 lat służby został odznaczony Brązową i Srebrną Odznaką „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej”, Srebrnym Medalem za długoletnią służbę oraz Brązowym, Srebrnym i Złotym Medalem za zasługi dla pożarnictwa.

Krzysztof Łangowski zostanie zapamiętany przez wszystkich jako doskonały organizator ćwiczeń zgrywających służby ratownicze powiatu tucholskiego i nie tylko, o czym niejednokrotnie wspomniano podczas uroczystej zbiórki. Jest autorem wielu artykułów i opracowań zamieszczanych w branżowej prasie tj. „Przeglądzie Pożarniczym”, „Strażaku” oraz „W Akcji”.


PSP Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook