15 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Dożynki Powiatowe w Śliwicach

2 min read

W sobotę 25 sierpnia odbyły się w Śliwicach Dożynki Powiatowe, które zorganizowaliśmy wspólnie z Gminą Śliwice, Powiatem Tucholskim i Sołectwem Śliwice.

Po mszy świętej odprawionej w kościele parafialnym, przez przepięknie udekorowane Śliwice do amfiteatru GOK, przemaszerował i przejechał korowód dożynkowy, który rozpoczynała Orkiestra Dęta OSP Śliwice z Mażoretkami, wieńce, zespoły ludowe, bryczki i wozy dożynkowe, a kończył przejazd nowoczesnych maszyn, prezentowych przez miejscowych rolników. Starostami dożynek byli Ewa i Adam Beliccy. Tradycyjnie przekazali, na ręce Wójta Daniela Kożucha i Starosty Tucholskiego Michała Mroza, bochen chleba wypieczony z tegorocznych plonów. Zgodnie ze zwyczajem Starostowie Dożynek, Wójt, Starosta i Sołtys Śliwic Krzysztof Targaczewski podzielili chleb i poczęstowali wszystkich gości.

Podczas imprezy na scenie wystąpiła Orkiestra Dęta wraz z Mażoretkami , Zespół Tańca Ludowego „Śliwiczanie”, który połączył siły z Zespołem Wokalnym „Septet” oraz Zespół Ludowy Stowarzyszenia „Dworek Polski” z Chojnic. Zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych przeprowadziliśmy konkursy, które świetnie wpisały się w koloryt dożynkowej zabawy.

Podczas dożynek oficjalnie przekazano jednostkom OSP z terenu Gminy Śliwice wyposażenie zakupione dzięki dofinansowaniu z Funduszu Sprawiedliwości oraz agregat prądotwórczy, którego zakup dofinansowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Łączna wartość nowego wyposażenia to blisko 60 tys. zł, z tego za 44 305,00 zakupionego sprzęt ratowniczy w ramach współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości oraz agregat za 15 500,00 zł przy dofinansowaniu z MSWiA (9 500 zł – MSWiA, 5 000 – budżet gminy i 1 000 – jednostka OSP Lińsk).

Głosowanie sołtysów rozstrzygnęło konkursy na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, najpiękniejszą bryczkę oraz najpiękniejszy wóz dożynkowy.

Wyniki konkursów:

Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy:

I MIEJSCE – Sołectwo Śliwice

II MIEJSCE – Sołectwo Lińsk

III MIEJSCE – Sołectwo Lipowa i Lisiny

Za udział w konkursie nagrody otrzymały sołectwa: Łaski Piec, Brzeźno, Brzozowe Błota

Konkurs na najpiękniejszą bryczkę:

I MIEJSCE –Jan i Damian Prondziński

II MIEJSCE – Piotr Goździelewski

III MIEJSCE – Stanisław Kożuch

Konkurs na najpiękniejszy wóz dożynkowy:

I MIEJSCE – Sołectwo Śliwice

II MIEJSCE – Sołectwo Lińsk

III MIEJSCE – Sołectwo Śliwiczki

„Święto plonów” zostało dofinansowane z budżetu Gminy Śliwice.

Galeria fotografii.


(red.)

Fot. GOK Śliwice

sliwice.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook