23 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

DROGOWI „HEROLDOWIE” MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA MAJĄ NAS W NOSIE?

2 min read

Taki pokrótce wniosek można wysnuć po wystąpieniu pani Marzeny Baczyńskiej z Departamentu Infrastruktury Drogowej Urządu Marszałkowskiego w Toruniu – specjalisty od dróg.

Nas oczywiście interesuje to, co dzieje się na drodze wojewódzkiej 240 pomiędzy Bladowem, a Tucholą. Rzecz dotyczy braku pobocza, którym bezpiecznie poruszać się mogli piesi i rowerzyści. Ta sprawa jest priorytetem, a pan Marszałek nie robi nam najmniejszej łaski. Bezpieczeństwo ludzi jest najważniejsze, ale jak się okazuje nie dla urzędników z Torunia. Ci przewidują korzystne dla nas zmiany po upływie około czterech lat. Trudno powiedzieć, czy to bezduszność, czy też, zupełnie przypadkowo ktoś „na górze” nie zwariował. Bezpieczne pobocze powinno pojawić się najdalej… jutro. Jak tego dokonać? To bardzo proste, wystarczy dogadać się z właścicielami okolicznych pól i wydzierżawić od każdego z nich wąski pasek ziemi, a następnie z pomocą spychacza wyrównać go i… nic więcej. W takim stanie można przetrwać nie cztery, a nawet pięć lat! Oczywiście od czasu, do czasu należy go wyrównać, ale to przecież drobiazg. „Chcieć, to znaczy móc” – mówi stare porzekadło, ale do tego trzeba mieć odrobinę sumienia i zrozumienia dla innych.

I w ten sposób mamy kolejny dowód na to, że nasi słudzy – przedstawiciele, których wybieraliśmy w demokratycznych wyborach nie wywiązują się z umowy społecznej. A co robi się ze złym pracownikiem? Dokładnie, zwalnia się go z pracy w trybie natychmiastowym!

TOKiS PRESS przekazał na ręce przedstawicieli Pana Marszałka filmy, które dokumentują to, co dzieje się na spornym odcinku drogi 240. Jak ustaliliśmy podczas wczorajszych konsultacji w sprawie obwodnicy, nasze materiały filmowe dotarły do adresatów. Z jakim skutkiem? Czas pokaże w ilości kolejnych ofiar, które droga wkrótce pochłonie.

_______________

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook