3 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Dyrektor Gimnazjum nr 1 w Tucholi przeszedł na emeryturę

2 min read

Piątkowa (30.06) sesja Rady Miejskiej w Tucholi miała uroczysty przebieg. Właśnie w piątek ostatni dzień w pracy spędzał dyrektor Gimnazjum nr 1 w Tucholi Leszek Nurczyński. Od 1 lipca przeszedł na emeryturę. Z tej okazji odbyło się jego uroczyste pożegnanie.

Najpierw głos zabrał burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski, który mówił o swoim uznaniu dla pracy dyrektora.

– Dziś wyrażam moje ogromne podziękowanie dla dyrektora Nurczyńskiego zarówno w imieniu gminy, jak i tysięcy absolwentów, rodziców, tych wszystkich osób, które dyrektor spotkał na swojej drodze. Dyrektor Nurczyński od samego początku kierował Gimnazjum nr 1. I trzeba przyznać, że były to w znakomitej większości trudne lata. Kierowanie Gimnazjum nr 1 to było nie lada wyzwanie. W Gimnazjum nr 1 naukę kontynuowali uczniowie, którzy trafiali tam z różnych szkół, z różnych środowisk i okiełznać ten wigor, entuzjazm i czasami dziwne pomysły było trudno. Pan dyrektor ze swoim zespołem, ale też z wrodzonym swoim entuzjastycznym, pogodnym podejściem powodował, że ze wszystkimi problemami udawało się poradzić. W naszym oświatowym środowisku zdobył ogromny autorytet i uznanie. W mojej ocenie dyrektor Nurczyński przejdzie na pewno do historii naszego miasta – podkreślił burmistrz.

Leszek Nurczyński został uhonorowany listem gratulacyjnym oraz nagrodą burmistrza Tucholi. Nie zabrakło również odśpiewania przez radnych i gości zebranych na uroczystości gromkiego „Sto lat”.

Głos zabrała również radna Karolina Redlarska, wiceprzewodnicząca Komisji Oświaty Kultury i Sportu, która w imieniu komisji podziękowała Leszkowi Nurczyńskiemu „za wiele lat tworzenia pięknej historii i tradycji szkoły”.

Leszkowi Nurczyńskiemu dziękowała również w imieniu dyrektorów szkół w gminie Tuchola Krystyna Kozłowska-Radtke, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Tucholi.

„Będzie nam na naszych spotkaniach bardzo brakowało Twojego poczucia humoru, Twojego matematycznego umysłu i Twoich piwnych oczu… Twojego szachowego spojrzenia i Twojej brydżowej twarzy. Wiemy, że teraz będziesz miał czas szukać swoich ulubionych pokemonów” – z dużą dozą humoru mówiła do Leszka Nurczyńskiego dyrektor SP nr 5.


tuchola.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook