28 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Działania „Prędkość” już w niedzielę i poniedziałek

2 min read

Drenaż kieszeni kierowców przez obecny rząd sięga zenitu. Perfidnym zabiegiem jest to, że dla podreperowania dziury budżetowej wykorzystuje się policję. Raz wprowadzone przepisy rzadko są liberalizowane, a właśnie one otwierają drogę do szerokich wpływów. Bezpieczeństwo na drodze zdaje się schodzić na plan dalszy.

Od 18 maja zaczną obowiązywać nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym. Służbom kontrolnym oraz sądom dano w ten sposób nowe instrumenty, które powinny w jeszcze większym stopniu zdyscyplinować kierujących pojazdami do przestrzegania przepisów. W niedzielę i poniedziałek policjanci w całym regionie prowadzić będą działania pod kryptonimem „Prędkość”.

Działania pod kryptonimem „Prędkość” prowadzone będę przez policjantów w całym województwie w niedzielę (17.05) w godz. 6:00-22:00 oraz poniedziałek (18.05) w godzinach 10:00 – 18:00. 

W trakcie akcji policjanci będą szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych. Nadmierna prędkość, wypity wcześniej alkohol, nieprawidłowe manewry podczas: wyprzedzania, omijania, czy wymijania to najpoważniejsze „grzechy” kierowców. Policjanci zwracać będą uwagę także na zachowania niechronionych uczestników ruchu, a więc rowerzystów i pieszych, bo to oni ponoszą najdotkliwsze skutki wypadków drogowych.

W działaniach w maksymalnym stopniu wykorzystywany będzie sprzęt służący do pomiaru prędkości. Policjanci korzystać będę w ręcznych mierników i wideorejestratorów. Na drogach, zwłaszcza w obszarze zabudowanym, pojawi się więcej patroli w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych, a także motocykle.

Już dziś informujemy o działaniach, które prowadzone będą w najbliższych dniach. Każdy, jeżdżący prawidłowo kierowca czy pieszy wie, że bezpieczeństwo użytkowników drogi zależy od niego samego, ale także od innych. Warto o tym pamiętać.
___________________________
(red.)
Publikacja: nadkom. Monika Chlebicz
KWP w Bydgoszczy
Rzecznik Prasowy
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook