25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Dzięki wrażliwości dzielnej tucholanki, nasi policjanci i strażacy uratowali psa

1 min read

Tucholscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie znęcania się nad psem. Zwierzę zostało znalezione 3 lutego 2018 roku w kontenerze na odzież stojącym na ul. Warszawskiej w Tucholi. Czworonóg został przewieziony do schroniska w Trzciance.


Interwencję z prośbą o pomoc zgłosiła mieszkanka Tucholi, która zauważyła jak dwóch mężczyzn wrzuca psa do kontenera na odzież. Policjanci podjęli niezwłocznie decyzje o otworzeniu metalowego pojemnika. Zabezpieczenie go solidną kłódką, uniemożliwiło mundurowym jego otwarcie. Z pomocą przybyła straż pożarna, która wspólnie z policją uwolniła czworonoga. Szybkie działania służb będących na miejscu, pozwoliły uratować zwierzę. Psa przekazano pod opiekę pracownikowi Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Tucholi, którego następnie umieszczono w schronisku w Trzciance.

Osoby mogące pomóc w ustaleniu właściciela psa bądź też posiadają wiedzę na temat zdarzenia proszone są o kontakt z miejscowymi śledczymi pod nr telefonu 52 33 66 225.


W tej sprawie można też kontaktować się z naszą redakcją pod adresem tokistuchola@gmail. com, jak zawsze zapewniamy pełną anonimowość.

__________________________

(red.)

KPP Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook