12 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Dzielnicowi bliżej szkół

2 min read

Dzielnicowi z tucholskiej komendy złożyli wizytę w szkołach podstawowych na terenie całego powiatu. W ramach programu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Dzielnicowy bliżej nas” przekazali na ręce dyrektorów placówek oświatowych specjalne plakaty. Afisze zawieszano w widocznych miejscach w szkołach, aby każda osoba mogła szybko uzyskać informacje o swoim dzielnicowym.

Dzielnicowy to funkcjonariusz, do którego można zwrócić się o pomoc, poradę prawną lub przekazać informacje dotyczące bezpieczeństwa. Ważne jest, aby każdy wiedział w jaki sposób można szybko i łatwo skontaktować się ze swoim dzielnicowym. Podczas wizyt w szkołach, funkcjonariusze przekazali przedstawicielom placówek oświatowych plakaty, na których znajdują się dane kontaktowe do poszczególnych dzielnicowych.

W trakcie spotkań mundurowi przypomnieli również, działanie aplikacja „Moja Komenda”. Po wpisaniu wybranej lokalizacji, aplikacja wskaże nam dzielnicowego, do którego należy wskazany rejon służbowy. Jednym kliknięciem można skontaktować się z wybranym dzielnicowym bądź też jednostką policji.

Dzielnicowi omówili również zasady funkcjonowania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”, która jest internetową platformą służącą do wymiany informacji mieszkańców z policją. Za jej pomocą można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w danej okolicy. Następnie Policja będzie te sygnały weryfikować. Jeśli informacje się potwierdzą, Policja wprowadzi je wprost na mapę. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwoli na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców.


(red.)

KPP Tuchola sierż. szt. Bartosz Wiese

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook