13 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Dzielnicowi odnaleźli właściciela zaginionego czworonoga

1 min read

Policjanci z Cekcyna ciągle na naszym informacyjnym topie. Tym razem sprawa wyjątkowa. Zdjęcie oddaje wdzięczność mieszkanki.

Stróże prawa z Cekcyna otrzymali zgłoszenie o zabłąkanym psie. Funkcjonariusze szybko odnaleźli właściciela niesfornego czworonoga. Zwierzak i jego właścicielka nie kryła radości ze spotkania.

W ubiegłym tygodniu dyżurny tucholskiej policji otrzymał zgłoszenie o bezpańskim psie w rejonie działek letniskowych na terenie gminy Cekcyn. Na miejsce skierował dzielnicowych z miejscowego posterunku. Zwierzę było zadbane, ale zagubione błąkało się w poszukiwaniu właściciela. Zgłaszająca interwencję przygarnęła i nakarmiła psiaka.

Stróże prawa zaangażowali się w ustalenie właściciela czworonoga. Dzielnicowi skojarzyli, że kilka dni wcześniej na portalu społecznościowym ukazała się informacja o zaginięciu psa, który bez wiedzy właścicieli wybrał się na „nocne zwiedzanie okolicy i zapomniał drogi powrotnej do domu”.

Funkcjonariusze skontaktowali się z zatroskanym właścicielem zwierzaka. Gdy tylko właścicielka dotarła na miejsce potwierdziła, że jest to jej piesek.  Dzięki prawidłowej reakcji zgłaszającej interwencję  i determinacji dzielnicowych z Cekcyna „Lola” cała i zdrowa  wróciła do swojej Pani wywołując uśmiech na jej twarzy.


Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook