2 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Dzielnicowi przekazują dobre rady przedszkolakom

1 min read

Policjanci posterunku w Cekcynie złożyli wizytę w przedszkolu w Bysławiu, a miejskich dzielnicowych w komendzie odwiedziły maluchu z Przedszkola nr 1 w Tucholi. W ramach zajęć profilaktycznych dzielnicowi omówili m.in. zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zaprezentowali sprzęt policyjny oraz radiowóz. Wyczekiwaną atrakcją był przygotowany przez przewodnika pokaz tresury psa policyjnego.

 

Dzielnicowi opowiadali o bezpiecznym poruszaniu się po drodze, przybliżyli również podstawowe zasady ruchu drogowego. Przypomnieli też maluchom, w jaki sposób mają się zachować, gdy zwróci się do nich nieznajoma osoba albo spotkają na swojej drodze bezpańskiego psa. W trakcie spotkania maluchy miały mnóstwo pytań do dzielnicowych dotyczących służby w policji.

 

Prócz zajęć edukacyjnych, mundurowi przygotowali wiele atrakcji dla przedszkolaków. Zaprezentowano pokaz tresury psa policyjnego. Tego typu atrakcje cieszą się dużym zainteresowaniem i pokazują wysoki poziom wyszkolenia naszych psów służbowych. Następnie dzielnicowi zaprezentowali sprzęt policyjny oraz radiowóz, do którego dzieci mogły wejść. Potem nadszedł czas na zwiedzanie  pomieszczeń nowoczesnej komendy. Maluchy odwiedziły pokój okazań, siłownię, areszt oraz niebieski pokój.

 

Uśmiech na twarzach dzieci, świadczył o tym, że były zadowolone z atrakcji, jakie przygotowali im dzielnicowi.


sierż. szt. Bartosz Wiese

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook