14 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Dzieło Boże księdza Irka

2 min read

Nie ukrywajmy wreszcie tego, że wśród naszej społeczności księdza Ireneusza nazywamy zwyczajnie – „księdzem Irkiem”. Wiemy, że kiedy za coś się weźmie, to wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Nie inaczej będzie i tym razem, ponieważ przygotowujemy się do kolejnej…, no właśnie, jeżeli użyłbym określenia „impreza” byłoby to niesmaczne, zdecydowanie bardziej godnym jest: „kolejna edycja” lub… „nowy cykl koncertów”, które Ksiądz Ireneusz wraz z ludźmi dobrej woli organizuje również w tym roku, w ramach obchodów kolejnych już Dni Borów Tucholskich.

Oczywiście, wszyscy spodziewają się pomstowania o tym, że ta impreza jest zbyt silnie rozwleczona w czasie, a to, że fundusze się marnują itd. Nic z tego, mamy do czynienia z tradycją, a i koncerty w kościele pw. Bożego Ciała, stały się jednym z najważniejszych elementów właśnie tej tradycji.

Przed nami III LETNI FESTIWAL ORGANOWY 2013 – uczta dla melomanów, choć nie tylko. Są powody, aby się cieszyć zwłaszcza teraz, kiedy już wiemy, kogo Tuchola będzie gościła. I znowu mamy szczęście, przybędą do nas osoby wybitne, nazwiska z pierwszych stron gazet, czar głosu, mistrzostwo wykonania utworów, słowem wirtuozeria i to na wyciągniecie ręki w dodatku darmo. Czegóż chcieć więcej? Chyba tylko tego, żeby te koncerty trwały wiecznie.

TOKiS – PRESS będzie rejestrował większość tych niezwykłych spotkań z tucholską publicznością, jednak będzie to tylko formalność ponieważ nic nie zastąpi odbioru utworów „na żywo”. Warto zarezerwować sobie chwilę, aby rozkoszować się ucztą wyjątkową, tą, gdzie słuch staje się najważniejszym z receptorów.

W imieniu księdza Ireneusza Kalfa – proboszcza parafii pw. Bożego Ciała w Tucholi, Jego przyjaciół współtworzących festiwal, serdecznie zapraszamy do spotkań z najpiękniejszą muzyką świata.

***

 Na zakończenie przypomnijmy sobie, jak to drzewiej bywało…

 

 

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook